Neyse ki hiçbirisi Bartınlı değil!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seviyesizler. Yaşadıkları kentin halkına hakaret edebilecek kadar ahlaki değerlerden yoksunlar. İnançlara bile saygısızlar. TCK 125’e göre suç işliyorlar. Polisin kapıyı çalması an meselesi…

74MEDYA/YAŞAM

Günümüzün popüler deyimiyle Z kuşağı denilen grubun içinde küçük bir grup var. Yani klavye başında doğuyorlar ve aile terbiyesi alamadıkları için hayatı öğrenmeden racon kestiklerini sanıyorlar. Sayıları bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar. Ancak yaşadıkları kentin halkına hakaret edip aşağılayarak kucaklanmayı bekliyorlar.

Anne baba baskısından kurtulunca çiçek gibi açan bu tipler, tepki gösterdiğinde yetkiyi twetter’dan aldığını söyleyecek kadar ukela. Yanıt versen “yarası olan gocunur” diyecek kadar pişkin. Dilleri pabuç kadar. Sayıları az olsa da bu saygısızlığı sosyal medyadan yaptıklarında binlerce kişiye ulaşabiliyorlar.

Niyetimiz kimsenin evladını dışlamak, hedef göstermek değil. Evlatlarınız evlatlarımızdır. Onları da kazanmak, hayata hazırlamak istiyoruz. O yüzden isimlerini buzlayarak yayınlıyoruz. Binlerce yıllık kadim tarihi ile medeniyetlere ev sahipliği yapan bu topraklar onları kucaklayacak, doğru yolu gösterecektir.

Aile terbiyesi ile yetişip misafirimiz olan öğrenciler başımızın üstüne. Ancak o birkaç kişinin yüz kızartıcı paylaşımlarını ebeveynlerine göstermek, uyarmak, bilmelerini sağlamak görevimiz.

Bartın Üniversitesi öğrencisi oldukları anlaşılan bazı nick’lerden atılan hakaret dolu tweet’ler şehirde de üzüntü ve tepkiyle karşılanıyor. Bartın halkına genelleme yaparak haysiyet cellatlığı yapan bu nick sahipleri bilişim suçları kapsamında açıkça suç işliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Neyse ki hiçbirisi Bartınlı değil!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir