O Oscar, 1 yıl sonra yine gündem! Bakan’dan Bankoğlu’na ödül yanıtı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, tam 1 yıl önce Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na “işsizlik ve mutsuzluk oscarı” vermişti. Bakan dün yanıt verdi: Ben de sana bir ödül getirdim şimdi Sayın Bankoğlu, Bartın’da tüm öğrenciler yurtlara yerleşmiş. Hayırlı olsun öğrencilerimize…

BARTINSTAR/SİYASET

TBMM’de devam eden 2022 bütçe görüşmeleri, TBMM’de sert tartışmalara neden oluyor. O tartışmalardan biri, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçesi görüşmelerinde yaşandı. Geçen yıl ki bütçe görüşmelerinde başlayan “Oscar ödülü” tartışması, bu yıl da devam etti. Partisi adına söz alan Bartın Milletvekili ve CHP PM üyesi Aysu Bankoğlu, eleştirilerini sıraladı.

GEÇEN VERDİĞİ OSCAR ÖDÜLÜNÜ HATIRLATTI: SİZ YANLIŞ ANLAMIŞSINIZ

Geçen yıl bütçe görüşmelerinde Gençlik ve Spor Bakanı’na verdiği işsizlik ve mutsuzluk ödülünü hatırlatan Aysu Bankoğlu, “Siz durumu çok yanlış anlamışsınız. 2018’de yüzde 20’lerde olan genç işsizliğini yüzde 25’in üstüne çıkardınız. Üniversite mezunlarında işsizlik yüzde 14. Ne eğitimde ne istihdamda olan genç oranı yüzde 30 oldu. Siz hala gençlerden oy bekliyorsunuz! Cesaretinizi takdir etmemek mümkün değil” dedi.

GENÇLİĞİ BAKANLIĞIN ADINDAN ÇIKARTIN HEM SİZ HEM BİZ KURTULALIM

“Üniversite enflasyonu var, beyin göçü var, gençler mutsuz, işleri yok, gelirleri yok, ifade özgürlüğü yok, adalet yok, gelecekleri yok” diyerek Türkiye’de gençlerin bir çok sıkıntısı olduğunu belirten Bankoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı’na üzerinde “T.C. Spor Bakanlığı” yazılı bir tabela göstererek şöyle seslendi: “Bakanlık bütçesinden gençlere ayrılan pay gülünç. Bütçenizin yüzde 3’ünü gençlere ayırmışsınız, gelmiş burada Gençlik Bakanı’yım diye oturuyorsunuz. Zahmet etmeseydiniz. ‘Gençliği’ Bakanlığın adından çıkarsaydınız hem siz kurtulurdunuz, hem gençler…”

KÜRSÜDEN AYSU BANKOĞLU’NA YANIT VERDİ: BEN DE SANA ÖDÜL GETİRDİM

Eleştirilere yanıt, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan geldi. Bakan Kasapoğlu’nun konuşması sırasında muhalefet sıralarından pek çok itiraz yükseldi. Aysu Bankoğlu’nun itirazlarını kürsüden duyan Bakan Kasapoğlu, “Ankara’mıza da İstanbul’umuza da güzel İzmir’imize de hamdolsun son yıllarda pek çok yurt yaptık. Bak sen konuştun, şimdi ben konuşacağım ben de sana ödül getirdim şimdi, hesap makinası getirdim sana Sayın Bankoğlu. Bartın’da tüm öğrenciler yerleşmiş, hayırlı olsun öğrencilerimize…” ifadelerini kullandı.

Geçen yılki bütçe görüşmelerinde Aysu Bankoğlu, Bakan Kasapoğlu’nun masasına Oscar heykeli koymuştu. O gün başlayan ödül polemiği, 1 yıl aradan sonra devam etti. 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
O Oscar, 1 yıl sonra yine gündem! Bakan’dan Bankoğlu’na ödül yanıtı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir