Okullar açılıyor. Kozcağız diğer beldelerden ayrı tutuldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hıfzıssıhha Meclisi, okullarda pazartesi günü kademeli eğitimin başlayacağını duyurdu, “Kozcağız hariç” ibaresi dikkat çekti. O şerhin detayları da belli oldu. 

BARTINSTAR/GÜNDEM

İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından yapılan açıklamada, pandemi önlemleri kapsamında eğitime 16 Mart 2020’de ara verildiği hatırlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 8 Ekim’de aldığı karara atıf yapılacak şu bilgiler paylaşıldı:

“Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı’nın 08 Ekim 2020 tarihinde almış olduğu kararla il ve ilçe merkezlerindeki okullarda okul öncesi eğitimde normal, ilkokul 1.2.3.4. sınıflar ile ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıflarda seyreltilmiş ve kademeli olarak 12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren eğitim öğretime başlanacağını bildirmiş ayrıca köylerdeki 5., 6. ve 7. sınıflarında İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı ile eğitime başlayabileceğine ilişkin karar verilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığının yazısı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görüşleri doğrultusunda yapılan değerlendirme neticesinde; ilimiz genelinde bulunan köy ve beldelerdeki (Kozcağız belde merkezindeki okullar hariç) tüm ilkokullar ile ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde, Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi ile Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen tedbirlere uyulması kaydıyla, derslerin tamamında yüz yüze eğitime başlanmasına karar verilmiştir.”

Buna göre köy ve beldelerde bütün dersler yüz yüze yapılacak. Kozcağız’daki okullar kalabalık olduğu için Bartın merkezdeki uygulama ile aynı olacak. Yani öğrenci öğrenci haftada iki gün okula devam edecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Okullar açılıyor. Kozcağız diğer beldelerden ayrı tutuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir