Okullar açılıyor. Kozcağız diğer beldelerden ayrı tutuldu

Hıfzıssıhha Meclisi, okullarda pazartesi günü kademeli eğitimin başlayacağını duyurdu, “Kozcağız hariç” ibaresi dikkat çekti. O şerhin detayları da belli oldu. 

Hıfzıssıhha Meclisi, okullarda pazartesi günü kademeli eğitimin başlayacağını duyurdu, “Kozcağız hariç” ibaresi dikkat çekti. O şerhin detayları da belli oldu. 

BARTINSTAR/GÜNDEM

İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından yapılan açıklamada, pandemi önlemleri kapsamında eğitime 16 Mart 2020’de ara verildiği hatırlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 8 Ekim’de aldığı karara atıf yapılacak şu bilgiler paylaşıldı:

“Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı’nın 08 Ekim 2020 tarihinde almış olduğu kararla il ve ilçe merkezlerindeki okullarda okul öncesi eğitimde normal, ilkokul 1.2.3.4. sınıflar ile ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıflarda seyreltilmiş ve kademeli olarak 12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren eğitim öğretime başlanacağını bildirmiş ayrıca köylerdeki 5., 6. ve 7. sınıflarında İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı ile eğitime başlayabileceğine ilişkin karar verilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığının yazısı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görüşleri doğrultusunda yapılan değerlendirme neticesinde; ilimiz genelinde bulunan köy ve beldelerdeki (Kozcağız belde merkezindeki okullar hariç) tüm ilkokullar ile ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde, Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi ile Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen tedbirlere uyulması kaydıyla, derslerin tamamında yüz yüze eğitime başlanmasına karar verilmiştir.”

Buna göre köy ve beldelerde bütün dersler yüz yüze yapılacak. Kozcağız’daki okullar kalabalık olduğu için Bartın merkezdeki uygulama ile aynı olacak. Yani öğrenci öğrenci haftada iki gün okula devam edecek.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.442.350

VAKA

2.322.511

İYİLEŞME

25.344

ÖLÜM

119.839

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
100.248.229

VAKA

55.362.744

İYİLEŞME

2.156.941

ÖLÜM

44.885.485

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.