Onlar Bartın’ın evladıydı, deprem ayırdı! BARÜ acı bilançoyu açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BARÜ depremde; 6 öğrenci, 4 mezun ve bir de akademik personel olmak üzere 11 kaybının olduğunu duyurdu. Üniversite yönetimi “Acımız tarifsiz” mesajı yayınladı. Tüm Bartın yasa boğuldu.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Elmas Aysima Hacıbebekoğlu

Emre Koç

Eray Şimşek

Selma Kısa

Sevra Nur Yolcu

İsmail Kuşçu

Mehmet Çıkar

Merve Küçükaslan

Okan Burak Ak

Melda İmren

Ela Halebi

Bu isimler, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki çifte depremde Bartın Üniversitesi’nin (BARÜ) can kayıplarını anlatıyor. Anadolu’nun tüm şehirlerinde tarifsiz acılar bırakan depremin üzerinden 9 gün geçti. BARÜ, deprem bölgesinde hayatını kaybeden öğrencileri olduğunu açıklarken “Acımız tarifsiz” videosu ile işte bu isimleri paylaştı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremde Bartın Üniversitesi’nde çeşitli fakültelerde eğitim gören 6 öğrenci, 4 mezun öğrenci ile bir akademik personelinin eşi hayatlarını kaybetti. Acı bilanço, üniversite yönetimi, akademisyen ve öğrenciler kadar tüm Bartın’ı yasa boğdu.

6 Şubat 2023 günü yaşanan çifte deprem, başta Kahramanmaraş ve Hatay olmak üzere Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Kilis, Gaziantep, Malatya, Osmaniye, Adana’da büyük yıkıma yol açtı. Depremin 9’uncu gününde resmi kaynaklar 35 binin üzerinde can kaybı, yaklaşık 100 bin yaralı tespit etti. Türkiye tarihinin bu en büyük felaketinde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Onlar Bartın’ın evladıydı, deprem ayırdı! BARÜ acı bilançoyu açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir