Orman köylüsü yağmaya karşı harekete geçti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ormana müteahhitlerin sokulması sonrası artış gösteren orman yağmasına olaylarına karşı Zafer Koop. harekete geçti. Bağlı kooperatifler ve muhtarlarla birlikte 50 kişi Ankara’ya gidiyor. Talep çok net: ORMANA MÜTEAHHİT SOKMAYIN…

Ulus Orman İşletme Müdürü’nün aralarında bulunduğu 6 kişinin tutuklanmasıyla başlayan organize orman yağması, bölge kooperatiflerini harekete geçirdi. Zafer ve Çevre Köyleri Kooperatifi’nin organizasyonu ile Ulus ve Kumluca bölgesi orman kooperatifleri yönetimleri, tüm köy muhtarları ve Kumluca Belediye Başkanı’ndan oluşan kalabalık bir heyet Ankara’ya çıkarma yapacak.

Yarın sabah 50 kişilik bir heyetle Ankara’ya gidecek olan heyet önce Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, ardından Orman Bakanlığı’na geçecek. Orman köylüsünün yaşadığı sıkıntılar ve ormana müteahhitlerin girmesiyle artan ıstismarları bakanlığa taşıyacak olan heyet “Ormanlarımıza müteahhitler girmesin” talebini iletecek. Müteahhit uygulamasına geçilmesi karşılaşılan sorunların bakanlığa dosya halinde sunulması bekleniyor.

Ulus Orman İşletme Müdürlüğü’nde ortaya çıkartılan yağma soruşturmasında eski müdür Mustafa D. İle birlikte 6 kişi tutuklanmıştı. Usulsüzlüğe ilişkin 2 bin sayfalık rapor hazırlanmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Orman köylüsü yağmaya karşı harekete geçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir