Seçim arası gitti bir daha geri dönmedi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şimdi size sporcu ahlakını yerle bir eden, Bartınspor forması taşımış bir futbolcuyla ilgili çarpıcı bir gerçeği anlatacağım. Alnının teriyle camialara hizmet edenleri tenzih ederim.

xxx

Pek çok kulüp sezon devam ederken hareketlidir. Bartınspor’da ise tam tersi yaşanıyor. En kötü sezonlarından birini geride bırakmaya hazırlanan kulüp içinde ve dışında çok farklı hesaplar yapılıyor.

En büyük bilinmezlik, kuşkusuz belediyespor mevzusu. Şu ana kadar somut bir gelişme yok. Ancak vaatler hala havada duruyor.

Sık sık devam etmek istediğini beyan eden mevcut yönetim, belediyeden işaret bekliyor.

Belediyenin vereceği kararı merakla bekleyen başka isimler de var. Dikkatle izliyorlar, şarjörler dolu.

Böylesi puslu ortamda Murat İzler, 74medya için playout maçına yönelik önemli bir yazı kaleme aldı. Biz de eksik kalmayalım dedik, bu uyarılara katkıda bulunacak bilgileri toparladık.

Sezonun son maçı öncesi takımda ilginç gelişmeler yaşanıyor. Şimdi sizi yaklaşık 1 ay öncesine götürmek istiyorum. Bartınspor’un komşu Ereğlispor’u ağırladığı ve 1-0 yenildiği karşılaşmaya.

Prestij mücadelesinin hemen başında sahada ilginç olaylar yaşanıyor. 10 numaralı Gürcü oyuncumuz Luca, sıradışı şekilde sert oynuyor, hakemi taciz ediyor.

Çok geçmiyor, 20. dakikada hiç alakasız bir yerde hakemden ilk sarıyı görüyor. Takımdaki herkes arkadaşını uyarıyor, ‘yapma’ diyor, ‘sakin’ diyor ama ne fayda.

Aynı Luca, 15 dakika sonra, yani 35’inci dakikada bir orta saha mücadelesinde rakibine arkadan öyle bir giriyor ki, hareketiyle bas bas bağırıyor ‘at beni’ diye.

Hakem oyuncumuzu kırmıyor. Şak diye kırmızı kartını çıkartıyor. Beklediğini alan Luca, bu kez hiç itiraz etmeden sahayı terk ediyor.

74medya’nın “Luca’dan erken tatil bileti” başlığı ile duyurduğu haberin ardından bir gelişme daha yaşanıyor. Sadece 15 dakika sonra, yani maçın devre arasında Luca, Osman’la birlikte staddan ayrılıyor.

Osman, bir süredir çapraz bağında ve menisküsünde yırtık olduğu için zaten oynayamıyor. Sezonu kapatmış.

Maçın devre arasında bir hayalet gibi süzülüp çıkıyorlar Bartın’dan. Maçlara bir süre ara veriliyor. Çünkü bir hafta sonra seçim arası, sonraki hafta ise Bartınspor bay geçecektir.

Tatil başlıyor. Luca bu sırada ülkesinde boy boy fotoğraf paylaşımları geçiyor. Tatil bitiyor, takım toplanıyor. Ancak bir sorun var. Luca dönmüyor geri.

Yönetimden “Yok canım, Luca yapmaz, mutlaka döner” diyenler oluyor. Günler geçiyor, iki isim şehre dönmüyor. Hatta Luca’nın menejeri aranıyor ama biçare.

Elbette kimseyi bir takımda zorla tutamazsınız. Ancak bir camiaya böyle saygısızlık yapmak kimin ne haddine. Ayıp değil mi, futbolcu ahlakına sığar mı? Spor camiasına yakışır mı?

Ne kötülük gördün bu şehirden, bu nasıl bir gidiş böyle? Hani spor ahlakı. Nerde kaldı vefa.

Lafı uzatmaya gerek yok.
Son sözümüz de şu olsun anlayana;

Bundan sonra pek çok kulüpte forma giyebilir, büyük paralar da kanabilirsin.
Ancak zaten ben demiyorum ki futbolcu olamazsınız…

Kalın sağlıcakla.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seçim arası gitti bir daha geri dönmedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir