Selim Karakaş hem MHP’ye hem AK Parti’ye yüklendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, Bartın Belediyesi’nde yürütülen zimmet soruşturmasına ilişkin Başkan Cemal Akın’ın tutumuna tepki gösterdi: “Belediye Meclisinin alacağı karar bilirkişinin iznine tabi tutulmuştur.”

74MEDYA/SİYASET

Bartın Belediyesi’nde muhasebe biriminde yürütülen zimmet soruşturması ve 2 Temmuz Belediye Meclisi toplantısında yaşananlarla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Selim Karakaş, MHP ve AK Parti’nin tutumunu eleştirdi. Meclis toplantısında Başkan Cemal Akın’ın “Biz görevimizi yaptık. Bundan sonrası mahkemelerin işidir” sözlerine atıf yapan Karakaş “Yapılan açıklama bizleri tatmin etmedi” dedi.

OLAYI KÜÇÜLT ÇABASINA GİRDİLER

CHP Grubu tarafından meclis toplantısında verilen “araştırma önergesi” teklifini anımsatan Selim Karakaş, “Sayın Cemal Akın olayı sulandırmamamız gerektiğini dile getirmiştir. Israrla ‘Bilirkişi kur derse belediye meclisinde bir komisyon kurulur’ kararı aldırmaya çalışmıştır. Bilirkişinin iradesi Meclis İradesinin üstünde mi? Oysaki Belediye yönetiminin yapılan bu yolsuzluk ile ilgili tespit ettiği bütün bilgileri bütün şeffaflığı ile belediyenin en üst organı olan belediye meclisine aktarması gerekir. Yeterli bilgiyi kamuoyu ve belediye meclisi ile paylaşmayan belediye yönetiminin kendisi olayı küçültme çabası içine girerek sulandırmaktadır” diye konuştu.

O KOMİSYON TEMAYÜLE AYKIRI

Olayla ilgili belediye meclisi içinde kurulan komisyonun usül ve temayüllere aykırı olduğunu vurgulayan Karakaş, soruşturmanın selameti açısından komisyonun belediye dışından kurulması gerektiğini ifade etti. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş istenmesi gerektiğini belirten Selim Karakaş, Yalova Belediyesi’nde yaşananları örnek gösterdi.

AK PARTİ NEDEN SUSKUN

AK Parti Belediye Meclis Grubu’nun bu konu ile ilgili 2 Temmuz tarihli Belediye Meclis toplantısında sessiz kaldığı ifade eden Karakaş “AK Parti  il başkanlığının da böylesine bir yolsuzluk olayı ile ilgili açıklama yapmaması düşündürücü ve manidardır” ifadelerini kullandı.

https://74medya.com/chp-onerge-verdi-baskan-cemal-akin-cikisti-sulandirmayin/

https://74medya.com/soru-onergesi-icislerinden-mufettis-isteyecek-misiniz/

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Selim Karakaş hem MHP’ye hem AK Parti’ye yüklendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir