Tüm süreç şeffaf bir şekilde paylaşılmalı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartınspor eski Başkanı Enes Eser’in açıklamalarıyla gündem bir anda değişti. 74medya, Bartınspor’daki gelişmeleri yakından izleyen spor yazarı Murat İzler’e sordu, bakın ne cevaplar aldı:

Bu günkü basın toplantısından ne anlamalıyız?

Enes Eser’in bu günkü basın toplantısını şöyle okumak lazım; Kendisi Bartınspor’un bu sezonki başarısızlığında dahli olmadığını, aslında iyi bir planlama ile sezona girildiğini, ilk haftalardaki başarıdan bunun anlaşılacağını, daha sonra yapılan hoca değişikliği tasarruflarının, ödemelerdeki aksamaların, yönetimsel hataların asıl sebep olduğunu ifade ediyor.

Enes Eser’i dinledik, sözlerinde sürpriz unsur var mıydı?

Bu basın açıklamasının uzun süredir planlandığını doğru zamanın beklendiğini biliyoruz. Bizim için muhtelif belgelendirilmesi yapıldığı söylenen tehdit olayının savcılığa taşınacağının söylenmesi sürpriz oldu. Bu açıklamadan sonra şehrimizin takımının ana sponsoru durumundaki belediye ve Başkanı Cemal Akın’ın ne tutum takınacağıdır. Bir takım isnatlarda bulunulan görevdeki yönetim ile en azından bunların doğruluğu konusunda istişare yapacaktır.

Bu durum “belediyespor” sürecini etkiler mi?

Bartınspor’un Belediyespor olması ya da olmaması bu gelişmeler ile rafa mı kalkar, süreci hızlandırır mi izleyip göreceğiz. Ancak belediye başkanının bu sürece müdahil olmaması düşünülemez. Zira takımın başarısızlığında kısmen fatura siyasilere de çıkartılabiliyor.

Bundan sonra ne olmalı?

Kabul etmeliyiz ki, aksi iddia edilmedikçe, beyan esastır mantığı ile bu iddiaları doğru kabul etsek bile süreç şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmalı, kamuoyu o dönemdeki muhataplarca birinci elden bilgilendirilmeli. Yanlış algılara meyal verilmemeliydi. Zira nerde yanlış yaptık, hangi hataları bir daha yapmamalıyız sonuçlar çıkartabilelim.

Yönetim içinde suçlanan isimler belli, nasıl bir yol izlenmeli?

Mevcut yönetim kurulumuz mutlaka cevap hakkı ya da bilgilendirme adına bir basın açıklaması yapmalıdır. Yönetim kurulunun kamuoyunu bilgilendirmesin de eksiklikler olduğu biliniyor. Bu da varsayımlara, algılarla hareket etme durumuna yol açıyor. Ayrıca önümüzdeki dönem planlaması, politikası ne olacak, geçen sezon ve ondan önceki 19 sezondan ne sonuçlar çıkardık, kulüp politikamız, yeni yol ne olacak bu bilinmelidir.

Enes Eser ne mesaj verdi?

İyi bir vizyon destek bulur, aksi halde destek yok diye yakınmamak gerekir.

Özetle yönetimine aldığım bazı kişileri yeterince tanımıyordum diyen Enes Eser dolaylı da olsa her zaman Bartınspor yönetimine adayım mesajı verdi. Bu da samimi ikrardır.

Basın toplantısında bazı detaylar da vardı, nasıl okudunuz?

Erkek egemen futbol dünyasında ki üslup maalesef çirkin, açıklamanın yapıldığı dakikalarda bir eski yöneticinin iması çok saygısızca. Eğer varsa gerçekten tehdit, mobbing gibi uygulamalar orada başarı olmaz. Ona koltuk hırsı denir.

İnşallah sular durulur, kenetlenme olur, başarı gelir. Şimdilik başarı uzak gözüküyor. Bu dağınıklığı toparlamak zor görünüyor. Magazin yapmadan anlatmaya çalışırsak durumu böyle ifade edebiliriz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tüm süreç şeffaf bir şekilde paylaşılmalı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir