Tunç: YSK kararı yanlış ama hayırlı olsun

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, “YSK kararı hukuka aykırı olsa da uyulması kararlardır. Bartın’a hayırlı olsun” dedi. Tüm süreci sükûnetle izleyen Yusuf Aldatmaz ise “Siyaset bir iddia işi. Bunu ortaya koyduk” açıklaması yaptı.

31 Mart seçimine ilişkin YSK’nın Bartın’la ilgili tartışmaya son noktaya koyması ardından AK Parti’den iki açıklama birden geldi. AK Parti adayı Yusuf Aldatmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Değerli yol arkadaşlarım, davamızın yüreği büyük neferleri” diye başladı, kendisine destek verenlere teşekkür etti. Aldatmaz özetle şu mesajları verdi:

SİYASET BİR İDDİA YARIŞI. HALKIMIZ PROJELERİMİZE ONAY VERDİ

“Bartın bizim evimiz diyerek, şehrimizi Kuzey’in yıldızı yapma hedefiyle yaşadığımız 5 aylık seçim süreci bugün nihayete erdi. Siyaset elbette bir hizmet ve iddia yarışı. Bizler de sizlerden aldığımız güçle şehrimize daha güzel hizmetler sunmak için vizyonumuzu güçlü şekilde halkımızın önüne koyduk. Şehrimizin güzel insanları projelerimize teveccüh gösterdi, onay verdi. Bunu da belediye meclisini oluştururken açık ara partimizin adaylarını destekleyerek gösterdi. Bu mesaj, elbette herkes tarafından algılanacaktır.”

TEBRİK EDİYORUZ. BÜYÜK BARTIN İDDİAMIZDAN VAZGEÇMEDİK.

“Bizlere gönül veren hiçbir vatandaşımızın oyunun zayi olmaması için elimizden gelen çabayı gösterdik. Yasaların bize verdiği itiraz haklarımızı kullanarak her bir vatandaşımızın oyunun sandığa yansımasını sağladık. ‘Büyük Bartın’ iddiamızdan asla vazgeçmedik. Nefesimiz yettiği, halkımız teveccüh gösterdiği sürece, şehrimiz için yine çalışmaya devam edeceğiz. Gelinen süreçte halkımızın tercihlerine saygımız sonsuzdur. Halkımızın görev verdiği herkesi tebrik ediyoruz.

YILMAZ TUNÇ: HUKUKA AYKIRI AMA YSK KARARINA HERKES UYMALI

İtiraz sürecini yürüten AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç ise “Bizim mücadelemiz Bartın halkının iradesinin seçim sonucuna hiçbir tereddüt olmadan yansıtılması içindi. Elimizdeki somut delil ve belgelerle YSK’ya itirazımızı sunduk. YSK ret kararı verdi. YSK kararları kesin olup, hukuka aykırı da olsa uyulması gereken kararlardır” dedi.

KEŞKE SANDIKLAR YENİDEN SAYILSAYDI, ŞÜPHE KALKSAYDI

Tunç açıklamasında “Amacımız Bartın halkının iradesinin korunmasından başka bir şey değildi. Sadece 148 oy farkla neticelenen seçimin sonucunu etkileyecek itiraz sebeplerimiz somut delillerimiz incelendi ve karar verildi. Bu kararın doğru olmadığını, seçim sonucu üzerindeki gölgeyi kaldırmadığını ve toplum vicdanını rahatlatmadığını söyleyebiliriz, keşke sandıklar sayılsaydı şüpheler ortadan kalksaydı, kazanan için de 5 yıl boyunca bu şüphe ile makamda oturmak zor olacaktır” ifadelerini kullandı.

KOMUOYUNU YANILTICI İFADELERDEN HERKES KAÇINMALI

Yılmaz Tunç şöyle devam etti: “Tüm bunlara rağmen YSK kararı uyulması gereken bir karar olarak ortadadır. Bizler Bartın’ımız için eser üretmeye gece gündüz demeden hiç yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Seçimler gelmiş geçmiştir. Halkımız sandıkta kararını vermiştir, itiraz süreçleri de hukuki bir haktır, bu süreçleri yanlış yorumlayarak kamuoyunu yanıltıcı ifadelerden kaçınmak gerekir, destek olan olmayan, hiçbir ayrım yapmadan tüm hemşehrilerimizin yanında olmaya, onlara hizmet etmeye devam edeceğiz. Bartın için hayırlı olsun.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tunç: YSK kararı yanlış ama hayırlı olsun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir