Türkiye kesintisiz 3 hafta kapanıyor! İşte o tarihler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu ardından Koronavirüs’le mücadele kapsamında alınan yeni kararları açıkladı.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Merakla beklenen Kabine toplantısından yeni kısıtlama kararları çıktı. Bu kapsamda;

*29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiliyor.

*Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecek.

* Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecek.
* Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecek.
* Yeme içme sektöründe sadece paket servis hizmeti verilebilecek. Zincir marketler pazar günü kapalı olacak. Diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecek.
* Şehirlerarası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak. Şehirlerarası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasite ile çalışabilecek.
* Kamu kurumlarında personelin uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirilecek. Uzaktan çalışan kamu personeli de sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olacak.
*Tarım sektöründe çalışanların faaliyetlerini salgın tedbirlerine uygun şekilde yürütebilmesi için gereken düzenlemeler ayrıca yapılacak. İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlı veya ağır hastalığı olan vatandaşlar vefa ekiplerinden destek isteyebilecek.
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye kesintisiz 3 hafta kapanıyor! İşte o tarihler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir