Vali doğruladı: 4 hastabakıcı tutuklandı, kişilere eziyet suçtur

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın’da özel bir bakım evinde kalan engellilere işkence yaptığı iddiasıyla 4 hastabakıcı tutuklandı. Vali Sinan Güner, “Bu kısa süreli bir olay değildir. İzledik, takip ettik ve delillendirildi” dedi.  

74MEDYA/GÜNDEM

Bartın Valisi Sinan Güner, hastalara kötü muamele yapıldığı iddiasıyla soruşturma açılan özel bakım merkezinde çalışan 4 kişinin tutuklandığı bilgisini doğruladı. Vali Güner, Özel İdare’nin İnkumu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen basınla buluşma toplantısında, merkezde hastalara işkence edildiğine yönelik haberlerin sorulması üzerine şöyle konuştu:

“Zaten bu olay ilk olarak Bartın Valiliği’ne başvurulmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. Bu olay tamamen adli bir olaydır, kişilere eziyet etmek bir suçtur. Konuyu Cumhuriyet savcımızla, kolluk güçlerimizle başından beri takip ediyoruz. Sonraki süreçte delillendirme aşamasına geçildi. Bu konu kısa sürede olan bir olay değildir, izledik, takip ettik ve delillendirildi. Sonrasında yapılan operasyonla tutuklamalar oldu. Tabi artık konu adli bir olay olduğu için çok fazla bir şey söylemek doğru olmaz” dedi.

Olaydan sonra merkezdeki tüm personelin değiştirildiğini açıklayan Vali Güner, “Şu anda oranın yönetimini Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü üstlendi. Müdür ve diğer görevlileri uzaklaştırıldı. Şimdi kamu gibi oldu, yani kayyum ataması gibi ama faaliyeti devam ediyor” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vali doğruladı: 4 hastabakıcı tutuklandı, kişilere eziyet suçtur

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir