VEKİL-BAŞKAN BORÇ POLEMİĞİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Milletvekili’nin “Bartın Belediyesi’nin borcu arttı” açıklamasına Başkan Akın “Hani muhalefet belediyelerine para gelmez deniyordu” diyerek karşılık verdi. 9 Şub 2018

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediyesi’ne genel bütçeden son 9 yılda tahakkuk ettirilen payın 191 milyon 371 bin 678 lira olduğunu belirterek, her ay 2,5 milyon lira ödeneğin genel bütçe vergi gelirlerinden aktarıldığını söyledi.

Milletvekili Tunç, Bartın Belediye’sine genel bütçeden tahakkuk ettirilen 191 milyon liranın 37 milyon lirası 9 yıl boyunca İller Bankasına olan borcu nedeniyle kesintiye uğradığını, 154 milyon liranın ise belediyeye havale edildiğini söyledi.

Bartın Belediye’sinin 2009 yılında toplam borcunun 52 milyon lira olduğunu belirten Milletvekili Tunç, bu borcun 2017 yılı itibariyle 62 milyon liraya yükseldiğini söyledi.

BAŞKAN AKIN’DAN ŞIK CEVAP

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, belediyenin 2018 projeleriyle ilgili basın bilgilendirme toplantısında konuyla ilgili soruya diplomatik bir manevrayla karşılık verdi. Yerel seçim döneminde AK Parti kanadından yapılan “Belediye AK Parti’den olmazsa İller Bankasından yardım alamaz” gibi söylemleri hatırlatan Akın, “Ben de kimsenin öyle bir şansı olmadığını söylemiştim. Kanundan kaynaklanan kişi başına gelen geliri kimse kesemez. Sadece borcu varsa bir yüzdesi var öyle keser. Bunu söyledim. Ve yanlış söylemiyorlar bunu diyen varsa yalan söylüyorlar dedim. Cevap verilmedi yani beni teyit etmiş oldularç HDP’li belediyeye de gidiyor, bağımsız belediyeye de gidiyor. AK Partili belediyeye de gidiyor komünist partili belediyeye de gidiyor. Kanundur bu. Beni teyit ettiği için Sayın Vekile teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

 

BELEDİYEYE 3 YENİ KAMYON

Bartın Belediyesi yeni araçlarla makine parkını güçlendirdi. Başkan Cemal Akın, 3 kamyonet, 1 otomobil, 1 kanal görüntüleme aracı, 1 vidanjör kamyonu, 1 kanal temizleme kamyonu, su kayıp ve kaçak tespit ekipmanlarını tanıttı, tüm bunlar için 2 milyon 700 bin lira harcadıklarını duyurdu.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
VEKİL-BAŞKAN BORÇ POLEMİĞİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir