Yüz yüze eğitimde kar tatili ve Kur’an kurslarıyla ilgili yeni kararlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Hıfzıssıhha Meclisi, yüz yüze eğitim ve hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarıyla ilgili yeni kararlar aldı. İşte o kararlar:  

BARTINSTAR/EĞİTİM

1-Bakanlar Kurulu yüz yüze eğitimin kademeli başlamasına karar vermişti. Bu çerçevede; güzergah ve ilgili saatler sınırlı olacak şekilde hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarında öğrenci-kursiyer-öğretici çalışanların durumlarını kurum adresi ve çalışma-ders programlarını ihtiva eden belge ile belgelendirmeleri şartıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına, hafızlık eğitimi veren kurslara öğrenci, eğitici ya da çalışan olarak katılacak 65 yaş üstü ve 20 yaş altında kalanların şehir içi toplu ulaşım araçlarını kullanabilmesine izin verildi.

2-Tam zamanlı yüz yüze eğitime geçen köy okullarında taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere devlet tarafından ücretsiz verilen öğle yemekleri salgın süresince kuru kumanya olarak verilecek.

3-Meteorolojik verilere göre elverişsiz hava koşullarının devam edeceği anlaşıldığından ulaşımda doğabilecek aksaklıkları göz önünde bulundurarak yüz yüze eğitime devam eden okul ve kurslarda (il ve ilçe merkezlerindeki anaokulları-ana sınıfları ve rehabilitasyon merkezleri hariç) eğitim öğretime 16 Şubat 2021 tarihinde 1 gün süre ile ara verilmesine karar verildi. Okullar bugün de tatil edilmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yüz yüze eğitimde kar tatili ve Kur’an kurslarıyla ilgili yeni kararlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir