Zafer Koop’ta genel kurul heyecanı! Yüksek katılım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

598 delege sayısıyla Kumluca bölgesinin en büyük kooperatifinde genel kurul heyecanı vardı. 2019’dan bu yana başkanlığı kimseye kaptırmayan Mustafa Güney, 305 üyenin oyunu alarak yeniden seçildi. Rakibi Muhammet Özsoy ise 204’te kaldı.

BARTINSTAR/KUMLUCA

Büyük merakla beklenen S.S. Zafer, Uluköy ve Ceyüpler köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Olağan Genel Kurulu yapıldı. Zafer Köyü’ndeki kooperatif merkezinde yapılan genel kurula katılım yoğun oldu.

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan ve Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Bozkurt’un da katıldığı genel kurulda, 2022’de yarışan iki aday Mustafa Güney ve Muhammet Özsoy bir kez daha karşı karşıya geldi.

ÖZSOY: GEREKİRSE 6 MİLYONLUK KABUK MAKİNASINI HİBE EDERİM

İki sene önceki genel kurulu 180’e karşı 148 oyla kaybeden Muhammet Özsoy, bu kez daha hazırlıklı geldi. “Ormandaki doğal afetten kaynaklanan devrik ağaçların kabuklu şekilde depoya inmesi sağlanacak. İmkanlar dahilinde bu olmazsa kooperatife 6 milyon değerinde kabuk makinasını hibe ediyorum” dedi.

Kurban Bayramı’nda bütün köylerimize kurbanlık, her yıl üyelere enflasyon farkı ve kar payından 3 bin TL, köy camilerine yakacak yardımı ile köy toplanma yerlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılama vaadinde bulunan Muhammet Özsoy, dikili alacaklar iddialarını kesin bir dille reddederek “Asıl ben varken dikili olmaz, Helkeme deposu kapanmaz. Ancak bakanlık karar alırsa Mustafa Güney de engelleyemez ben de engelleyemem. Bartın’a indiğinde hiçbir üyemiz eli boş geri dönmeyecek” diye konuştu.

KATILIM YÜKSEK OLDU, GÜNEY 528 DELEGEDEN 305’İNİN OYUNU ALDI

Mustafa Güney ise görev yaptığı dönemde yaptığı hizmetleri anlatarak, kooperatif merkezindeki sandalyelerin yenilendiğini, kamera sistemi kurulduğunu anlattı. Kooperatif üyelerine kar payı dağıtıldığını belirten Güney, yeni dönemin çok daha hareketli geçeceğini belirterek “Hedefimiz yüksek” mesajı verdi.

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. 598 üyeden 528’i oy kullandı. 19 oy geçersiz çıktı.

Mustafa Güney 305, Muhammet Özsoy ise 204 oy aldı.

Seçim sonucunda Uluköy üyeleri etkili oldu. 200 üyesi olan Uluköy delegesi, büyük oranda Mustafa Güney’e oy verdi.

İŞTE MUSTAFA GÜNEY’İN YÖNETİMİ

İkisi olağanüstü, toplam 7 genel kuruldan zaferle çıkan Mustafa Güney, yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

Mustafa Güney’in yönetim listesi şu isimlerden oluştu: Sadullah Kütük, Veysel Cebeci, Mustafa Yılmaz, Selahattin Yılmaz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zafer Koop’ta genel kurul heyecanı! Yüksek katılım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir