Zafer Köyü’nde 4’üncü gün bayramlaşması şenlik havasında geçti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Kurban Bayramı’nın 4’üncü günü, Kumluca’nın Zafer Köyü’nde düzenlenen renkli etkinlikle sona erdi. Şenlik havasında geçen bayram, binlerce kişiyi bir araya getirdi.
  • Halat çekme yarışması, renkli görüntülere sahne oldu. Çevre köylerden oluşan 10’ar kişilik gençlerin asıldığı halat ilk seferde koptu. İki katlı düzenlenen halat da gençlerin gücüne dayanamayıp kopunca yarışmaya katılan her iki takım da birinci ilan edildi.

BARTINSTAR/KUMLUCA

Kurban Bayramı’nın son günü, Kumluca’nın Zafer Köyü’nde düzenlenen bayramlaşma etkinliği ile sona erdi. Zafer Muhtarlığı ile köyün iş insanlarının öncülüğünde hazırlanan bayramlaşma şenliği, bu yıl ilk kez bayramın 4’üncü gününde düzenlendi.

Kurbanlar kesildi, dev kazanlarda etler pişirildi. Günün erken saatlerinde köyde başlayan hareketlilik, akşam saatlerine kadar sürdü.

Zafer Köyü merkez camiinin önünde kurulan bayram etkinlik alanında düzenlenen renkli yarışmalara, Zafer ve çevre köylerinden gelen gençler ilgi gösterdi.

Çuval yarışması, halat çekme yarışması, yumurta yeme ve yoğurt yeme yarışmalarına sıcak havaya rağmen katılım yoğun oldu. Ödüllü yarışmalarda birinci olabilmek için kıyasıya yarışan gençlerin coşkusu görülmeye değerdi.

Halat çekme yarışmasında farklı köylerden 10’ar kişilik takımlar oluşturuldu. Ancak ilk seferde halat koptu. Bu kez ikiye katlanan halat, gençlerin acı kuvvetine yine dayanamayarak koptu. Eğlenceli dakikaların yaşandığı yarışmada iki takım da birinci ilan edildi.

Köydeki vatandaşlar ile gurbetçilerin kaynaşmasına sahne olan bayramlaşma etkinliğinde yaklaşık 4 bin tabildot yemek ikramı yapıldı. 750 kilo et pişirildi. Köydeki kahvelerde çaylar gün boyu ücretsiz dağıtıldı.

Zafer Köyü Muhtarı Bayram Altay, “Uzun süredir bayramın son günü şenlik havasında bir bayram etkinliği düzenlemeyi arzu ediyorduk. Kısmet bu yıla oldu. Bunu geleneksel hale getirmek istiyoruz. Gelecek sene inşallah daha iyi bir organizasyon düzenleyeceğiz. Bayramlaşma etkinliğimize destek olan iş insanlarımıza ve katılım sağlayan yaklaşık 5 bin vatandaşımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Bayramlaşma etkinliğine Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Bozkurt, MÜSİAD Başkanı Muhammet Aksoy, BARFED Başkanı Sabri Avcı, İş İnsanı Zeynel Özsoy’un yanı sıra çok sayıda STK ve siyasi parti temsilcisi de katılım gösterdi.

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
Zafer Köyü’nde 4’üncü gün bayramlaşması şenlik havasında geçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir