Zamlar durdurulamıyor! Bartın’da ekmek fiyatı 4 ay sonra yeniden değişti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

2,5 liradan satılan ekmek ve simit fiyatı 3 liraya yükseldi. Otobüs ücretleri de değişti. Bartın-İstanbul otobüs biletleri son bir ayda 230’dan 280’e çıktı.

BARTINSTAR/EKONOMİ

Üç yıldır süren koronavirüs salgını üstüne bir de Rusya-Ukrayna savaşı eklenince piyasaların ayarı iyice bozuldu. Tedarik zinciri bozuldu. Elektrik, doğalgaz ve akaryakıta üst üste gelen zamların acısı yeni yeni çıkmaya başladı. Bartın’da 4 ay önce zamlanan ekmek ve simit fiyatları yeniden arttı. 2,5 liradan satılan 200 gram ekmek ile 80 gram simit fiyatı 3 liraya yükseldi. 280 gram Ramazan pidesinin fiyatının ise 5 TL olması bekleniyor. Zamlı fiyatlar 16 Mart Çarşamba’dan itibaren yürürlüğe girecek.

ULAŞIMDA ZAMLANDI! BARTIN-İSTANBUL 280 TL’YE YÜKSELDİ

bartinstar

Zamlar bununla da sınırlı değil. Ulusal marketlerde ayçiçek yağı ve et ürünleri gibi bazı ürünlerde yaşanan fiyat artışları tartışılırken ulaşım hizmetlerinde de peş peşe zam haberleri geliyor. Akaryakıt fiyatlarındaki oynaklık, otobüs bilet ücretlerine de yansıdı. Kısa süre öncesine kadar 220 lira olan Bartın-İstanbul otobüs biletleri önce 250, ardından da 280’e yükseldi. Bartın-Ankara 180, Bartın-İzmir ise 400 lirayı buldu.

bartinstar
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zamlar durdurulamıyor! Bartın’da ekmek fiyatı 4 ay sonra yeniden değişti
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir