13 yıl sonra Bartın’a kırmızı plaka ile gelecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen hafta Adalet Komisyonu Başkanı seçilerek partisi içindeki etkinliğini taçlandıran Bartın Milletvekili Tunç’un kullanacağı otomobil, 37 plakalı olacak.

74MEDYA/ANKARA

İlk kez 2007 yılında yapılan genel seçimler sonucu seçilen Yılmaz Tunç, o tarihten bu yana yapılan tüm seçimlerden başarıyla çıktı. 13 yıla ulaşan milletvekilliği süresinde partisi içinde görevler aldı.

2007-2009 yılları arasında AK Parti Grup Disiplin Kurulu Başkanvekilliği, 2009 yılından bu yana AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyeliği, 2010-2012 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve 2012’den bu yana AK Parti Genel Merkez Siyasi Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

3 yıldır TBMM Adalet Komisyonu üyeliğini yürüten Yılmaz Tunç, geçen hafta yapılan seçimde komisyon başkanlığına seçilerek bakanlarla birlikte kırmızı plaka taşımaya hak kazandı.

Yılmaz Tunç’un bu güne kadar verdiği 34 kanun teklifinden 21’i kanunlaştı. 13’ü ise komisyon ve genel kurul gündeminde bulunuyor. 17-25 Aralık Yargı Darbesi girişimi sonrası Meclis’te kurulan soruşturma komisyonu başkan vekilliği gibi pek çok komisyonda başkan, başkanvekili ya da sözcü olarak aktif görevler üstlenen Yılmaz Tunç’un, böylelikle parti içindeki etkinliğini bir kademe daha yükseltmiş oldu.

Tunç’un kullanacağı kırmızı plakalı aracın resmine ise 74medya ulaştı. İşte o araç:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
13 yıl sonra Bartın’a kırmızı plaka ile gelecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir