Ahmet Reis “Bunlar aciz” dedi, projelerini açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti ilçe seçim koordinasyon merkezi, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un da katılımıyla açıldı. Cumhur İttifakı Amasra belediye başkan adayı Ahmet Reis, CHP’li belediyeyi “aciz bir yönetim” diye eleştirdi, unutulmayacak bir hikaye yazacaklarını söyledi. Vaatleri dikkat çekiciydi…

BARTINSTAR/AMASRA

31 Mart 2024 seçimleri yaklaştıkça partilerin kampanyaları hız kazandı. AK Parti Amasra seçim koordinasyon merkezi, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un da katıldığı bir törenle açıldı. Bartın Milletvekili Yusuf Aldatmaz, AK Parti ve MHP Bartın teşkilatlarının tam kadro katıldığı açılış törenine katılım yoğun oldu.

AMASRA’NIN MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTECEĞİZ

Açılış törenine, AK Parti’den Cumhur İttifakı adayı olarak yarışa giren belediye başkan adayı Ahmet Reis’in konuşması damga vurdu. İnsan odaklı ve çevreye duyarlı bir yönetim sözü veren Ahmet Reis, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden her bir vatandaş için Amasra’daki yaşam kalitesini yükseltme sözü verdi.

Konuşmasına “Kültür mirasımızı ve kültürel zenginliklerimizi koruyarak ilçemizi bir marka kent haline dönüştüreceğiz. Sosyal donatı alanları ve yeşil alanları ile ilçemizi daha yaşanılabilir kılacak, turizmde önde gelen şehirler arasında göreceğiz. Kentimizi teknolojik donatılarla güçlendirerek, marka değerini yükselteceğiz. ‘Türkiye Yüzyılı’ şehirlerini sizlerle birlikte inşa edeceğiz. ‘Gerçek Belediyecilik’ vizyonumuzla altyapı ve üstyapı projelerini şehrimize kazandıracağız” sözleriyle başlayan Reis, mevcut yönetimi eleştirdi. Ahmet Reis, şu mesajları verdi:

MEVCUT BELEDİYE BÜTÇESİNİ YÖNETMEKTEN ACİZ

Amasra Belediyesi’nin mevcut yönetimi şehrimize bırakın eser ve hizmet getirmeyi, temel ihtiyaçları karşılayacak hizmetleri dahi vatandaşımızla buluşturamıyor.  Yıllık ortalama 4 milyon Türk Lirası, belediyenin bütçesi açık vermektedir. 2022 yılında 8 milyon Türk Lirası açık verdi. Bu ne demek; belediyenin gideri, gelirlerinden fazla. Şu anki mevcut belediye, hizmet etmediği gibi daha bütçesini yönetmekten aciz bir yönetim! Böyle bir belediyecilik anlayışı Amasra’mıza yakışmıyor, Amasralı hemşerilerim bunu hak etmiyor.”

AK PARTİ’NİN ÜRETTİĞİ HİZMETLERİ SAHİPLENEREK OLMAZ

“Mevcut yönetim kentimize, vatandaşımıza hizmette sınıfta kalmıştır. Bu başarısızlığını AK Partimiz tarafından şehre kazandırılan hizmetlere ve eserlere ‘ben yaptım’ diye göstererek kapatmaya çalışmaktadır. Hükümetin bunca yaptığı eserin başına geçip sahiplenmek uygun mu? Biz bu hizmetleri yaparken mevcut yönetim bu işin neresindeydi? Bu seçimde Amasra’lı hemşerilerimin büyük bir desteğiyle belediyeyi kazanacağız, şehrimizi AK belediyecilikle buluşturacağız, merkezi yönetim ile birlikte; şehrimize 17 yıldır hizmet eden, Bartınımızın yetiştirdiği değerli büyüğümüz, bakanımız Yılmaz Tunç’un desteğiyle nice büyük eserleri hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.”

SU, ARITMA, DOĞALGAZ, ÜNİVERSİTE, MARİNA VE TOKİ

“5 yıllık hizmet sürecimiz boyunca öncelikli olarak su problemi ve arıtma merkezi, doğalgaz, üniversite ve otopark sorunlarını çözerek hızlıca  terminal, marina, TOKİ konutları,  emekli yaşam merkezi, çocuk akademisi, gençlik merkezi, hayvan barınağı, millet bahçesi, müze kent, seyir terası ve daha birçok proje ile daha erişilebilir, modern ve nitelikli çalışmaları hayata geçireceğiz. Biz bu hizmetlerin heyecanını yüreğimizde taşımaktayız.

BELEDİYE PERSONELİ BİZİM DÖNEMİMİZDE MAAŞINI DÜZENLİ ALACAK

“Ayrıca Belediye personellerimiz bizim dönemimizde her ay düzenli olarak maaşlarını alacaklar. Bunun da sözünü buradan veriyoruz. Güzel Amasra! Gençlerinin enerjisiyle dinamik; yaşlılarımızın, kadınlarımızın ve çocuklarımızın neşesiyle estetik bir şehre merhaba diyecek. Ben bu şehirde doğdum bu şehirde yaşadım bu şehrin her sokağını caddesini mahallesini semtini çok iyi biliyorum. Bu şehirde yaşayan en küçüğünden en büyüğüne bütün hemşerilerimin dertleriyle dertleneceğim. Tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında olacağım.  Bunları başkanlık makamında oturarak değil vatandaşlarımızın yanında sokakta yapacağım.”

YEPYENİ BİR SAYFA AÇIP VE UNUTULMAYACAK BİR HİKAYE YAZACAĞIZ

“Yepyeni bir sayfa açmak için, unutulmayacak bir hikaye yazmak için,  ev ev, sokak sokak, cadde cadde dolaşarak davetimizi yenileyeceğiz. Sıkmadık el, çalmadık kapı, kazanılmadık gönül bırakmayarak Amasramızın her sokağında AK belediyeciliğin izini bırakacağız. Özümüzü biliyoruz, sözümüzü veriyoruz. Amasra’mızın sorunlarını biliyor ona göre projeler üretiyoruz. Amasra’nın geleceğine uzun yıllar ışık tutacak projeleri liyakatlı kadrolarla gerçekleştirmek için yola çıktık. Desteğinize talibim.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ahmet Reis “Bunlar aciz” dedi, projelerini açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir