AK Parti il başkanlarına Ankara daveti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İki ay önce yaptığı açıklamada “Genel Merkez’den farklı bir tutum gelmezse AK Parti il başkanlığına yeniden adayım” diyen Turhan Kalaycı, bu kez “Genel merkezimizin emrindeyim” demekle yetindi. Sosyal medyadan hakkında yapılan iddialara da cevap vermeyeceğini söyledi.

Aylık olağan toplantılar kapsamında Dirhem Kafe’de AK Parti’nin eski il başkanları Hüseyin Manav, Yaşar Arslan, Yakup Ulupınar ve Sinan Öztabak ile bir araya gelen Turhan Kalaycı, sosyal medyadan yapılan canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yeni yapılacak AK Parti il binası inşaatına başladıklarını ve 6 ayda tamamlayacaklarını duyuran Kalaycı, kongre sürecine ilişkin bir soruya şöyle yanıt verdi:

GENEL MERKEZİN EMRİNDEYİZ. ÇEKİL DERLERSE ÇEKİLİRİZ

“Genel merkezimiz ne derse bir genel merkezimizin emrindeyiz. Çekilin derlerse çekiliriz, devam et derlerse devam ederiz. Bartın’da hiçbir problem yok. Milletvekilinden belde teşkilatına kadar tam bir birliktelik içinde yolumuza devam ediyoruz. Sosyal medyada yazı yazanlara cevabım olmayacak. İftira kişinin imanını güçlendirir. İftira etmeden doğruları yazarlarsa memnun oluruz. Hatamız var mıdır, olabilir. İnsanız, olabilir ama iftira iyi bir şey değil. Atanlara da yakışmaz. Biz yolumuza devam ediyoruz. Hiçbir sıkıntımız yok.”

Bu arada yeni ve eski il başkanları, istişarelerde bulunmak üzere Ankara’ya davet edildi. Dönem dönem yapılan toplantılar kapsamında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın il başkanları ile bir araya geleceği öğrenildi. Siyasette yeni oluşumların yoğunlaştığı dönemde gelen Ankara daveti, “AK Parti eksen kaymalarına karşı örgütü sıkı tutuyor” yorumlarına yol açtı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AK Parti il başkanlarına Ankara daveti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir