AK PARTİ-MHP İTTİFAKINDAN BASKIN SEÇİM

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye erken seçime gidiyor. Bahçeli’nin teklifini teklifini olumlu karşılayan Erdoğan, “26 Ağustos’ta yapalım” önerisini daha da erkene çekerek seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak belirlediklerini duyurdu. Siyaset sahnesi bir anda ısındı. 

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin dün yaptığı erken seçim teklifi ardından Ankara’da başdöndürücü bir trafik yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı bugün saat 13.30’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yarım saat görüştü. Ardından Başbakan Binalı Yıldırım ve AK Parti MYK üyeleriyle bir araya geldi. Daha sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, erken seçim tarihi şu cümlelerle açıkladı:

ESKİ SİSTEMİN HASTALIKLARI KARŞIMIZA ÇIKABİLİYOR

“15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması siyasette de yeni bir dönemin miladıdır. Türkiye hala 16 Nisan’dan sonra artık eski diye niteleyebileceğimiz sistemle yönetilmektedir. Eski sistemin hastalıkları attığımız her adımda karşımıza çıkabiliyor. Gerek Suriye’de yürüttüğümüz sınır ötesi operasyonlar, gerek bölgemizdeki tarihi önemdeki gelişmeler Türkiye’nin bir an önce belirsizlikleri aşmasını zorunlu hale getirmiştir. Yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet kesfetmeye başlamıştır.

SEÇİMLER 24 HAZİRAN 2018 TARİHİNDE

Sayın Bahçeli’nin önerisini yetkili kurullarımızda enine boyuna müzakere ettik. Bu erken seçim teklifine olumlu yaklaşma yolunda karar aldık. Türkiye’nin gündemindeki iç ve dış gündemin yoğunluğu, erken seçim kararının açıklanmasıyla ortaya çıkacak belirsizliğin bir an önce ortadan kaldırılmasını zorunlu kılıyor. Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına karar verdik. AK Parti ve MHP meclis grupları olarak konuyla ilgili yasal süreçleri hemen başlatıyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AK PARTİ-MHP İTTİFAKINDAN BASKIN SEÇİM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir