Aldatmaz: İnkumu tünelini kesinlikle yapacağız

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti tarafından gündeme getirilen İnkumu’na tünel projesine MHP’den itiraz geldi. İl Başkanı Özçelik “Bu proje afaki. Yapılamayacağını kendileri de biliyor” dedi, yanıt gecikmedi…

İlk açıklama, geçen hafta AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç’tan geldi. Önceki mahalli idareler seçiminde de AK Parti’nin vaatleri arasında yer alan proje için Yılmaz Tunç, “10 yıldır belediyeyi yönetiyorlar. Yapabildikleri bu kadar. İnkumu tünel projesi, projelerimizden birisi olacak” sözleriyle gündeme getirdiği tartışma, MHP ve AK Parti’den yapılan açıklamalarla devam ediyor.

MHP: AFAKİ PROJE, BU SAYIN VEKİLİMİZ DE ÇOK İYİ BİLİYOR

MHP’nin il başkanlığı merkezinde düzenlenen aday tanıtım toplantısında gündem. İnkumu’na yapılacak tüneldi. MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik,  “İnkumu’na tünel projesi diyorlar ama bunu söyleyenler bunun imkansız olduğunu çok iyi biliyor” ifadelerini kullandı. Özçelik şunları söyledi: “Bartın-İnkumu bir karayolu ağında değil. Bu yol böyle olsa zaten tüneli karayolları yapacaktır. Ama Karayolları Genel Müdürü’nün Bartın Valiliği ve sayın vekilimizin de bulunduğu bir ortamda bakanımıza ‘Bunun asla mümkün olmadığını’ söyledi. Bunu vekilimiz de çok iyi biliyor. Geçen seferden beri bize göre afaki proje dediğimiz şeyi dillendiriyorlar. Sayın Vekilimiz bunu lütfen dillendirmesin. Hoş olmuyor. Yapılamayacak bir şey konusunda halka umut vermenizin hiçbir anlamı yok. Biz bunu hiç yapmadık.”

ALDATMAZ: PROJELERİMİZ ARASINDA MUHAKKAK YER ALACAK

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ve Belediye Başkan adayı Yusuf Aldatmaz da bugün seçim startını düzenledikleri bir basın toplantısı ile verdi. Gündemde yine İnkumu tüneli vardı. MHP’den gelen “Afaki proje” eleştirisine yanıt Aldatmaz’dan geldi. Yusuf Aldatmaz, “İnkumu Tünel Projesi bizim projelerimiz içerisinde muhakkak yer alacak. İnkumu Tüneli yapılamayacak bir tünel değil” diye konuştu. Aldatmaz şunları söyledi:

“Biliyorsunuz Amasra tüneliyle Bartın-Amasra arasındaki mesafeyi kısalttık. İnkumu tünelini yapmanın birçok yolu var. Gerekirse bunu devlet imkanlarıyla yaparız gerekirse de belediye finansmanıyla. Bunu nasıl yapacağımızı ilerleyen zamanlarda da açıklayacağız. Bu projeyi de yapacağız. Bundan herkes emin olsun.

ASIL SORUN: İNKUMU KİMLİKSİZ…

İnkumu’yla alakası bizim esas sorunumuz İnkumu’nun kimliğinin olmaması. İnkumu’nun yarısı Karasu, yarısı Güzelcehisar. Alt yapı hizmetlerini belediye veriyor, gelirlerini belediye alıyor, kumsal da belediyenin. Bizim amacımız İnkumu’nu tünelle bağlayıp Gürgenpınarı’nı da mahalle yaparak İnkumu’nu Bartın’ın bir mahallesi yapmak. Bu şekilde İnkumu’nu turizmde bir yerleşim alanı olarak ön plana çıkarmak.

Her belediye başkanı seçildiği zaman 5 yıllığına stratejik planlar yapar. Bizim de stratejik planımız içerisinde İnkumu hüneli olacak ve amacımız da en kısa süre içinde bunu yapmak. Bu hükümet yatırımlarının içinde çok büyük bir para değil. Bunu hükümet yatırımları değil, belediyenin yatırımları olarak ta yapabiliriz. Bunun formülleri var.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aldatmaz: İnkumu tünelini kesinlikle yapacağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir