Artık kaçamayacaklar! Bartın’da bakın kaç kişiye bileklik takıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzolasyon altındaki Covid-19 vakaları ve temaslıları kontrol altında tutmak için bileklik uygulaması resmen başladı. Bartın’da pozitif 211 kişiye kırmızı, temaslı 287 kişiye de beyaz bileklik takıldı.

BARTINSTAR/SAĞLIK

Temaslı takibi, salgın yönetimi, evde hasta izlemi ve filyasyon rehberinde belirtilen hükümler çerçevesinde Bilim Kurulu tarafından önerilen uygulama Bartın’da resmen başlatıldı. Uygulama Covid-19 test sonucu pozitif vakalar ile temaslılarının takibine katkı sağlayacak.

Bugün itibariyle Bartın’da Covid-19 test sonucu pozitif çıkan 211 vatandaşa kırmızı bileklik, pozitif vakalar ile temaslı olan 287 vatandaşımıza beyaz bileklik takıldı.

Uygulama şöyle işleyecek:

  • Pozitif veya temaslı kişilere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından barkotlu hasta bileklik takılacak.
  • Bu vatandaşlarımızın izolasyon süresi içerisinde barkotlu hasta bilekliklerini hiçbir surette çıkartmamaları istenecek.
  • Ev izolasyonunu takip eden ekipler bileklik kontrolü de yapacak.
  • Bilekliği çıkardığı tespit edilenler ile kolunda hasta bilekliği olduğu halde sokağa çıkanların karantina kurallarını ihlal etmelerinden dolayı idari ve adli işlemleri yapılarak karantina yurduna sevk edilecek.
  • Kolunda bileklik olduğu halde izolasyon kurallarını ihlal ederek işletmelerden mal ve hizmet talep eden bu kişilere ilimizdeki işletmeler tarafından hiçbir surette mal ve hizmet sunulmaması… Bu kişilere hizmet sunan işletmeler hakkında da idari ve adli başlatılacak.

visio 2019 lisans

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Artık kaçamayacaklar! Bartın’da bakın kaç kişiye bileklik takıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir