Bankoğlu’na soruşturma açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Cumhuriyet Başavcılığı, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu hakkında, ‘terör örgütü propagandası yapma’, ‘suçu ve suçluyu övme’ suçlarında soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “27’nci Dönem CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu hakkında, 11 Mart 2019 tarihinde Halk TV isimli televizyon kanalında canlı olarak yayınlanan Siyaset Kültürü isimli programda yaptığı ‘PKK’lıdırlar, zillet ittifakı üyesidirler, hiç fark etmez’ şeklindeki açıklamaları nedeniyle ‘terör örgütü propagandası yapma’, ‘suçu ve suçluyu övme’ suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır” dendi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN DESTEK GELDİ

Bankoğlu’na destek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu, dün akşam katıldığı bir haber programında şöyle konuştu: “Konuşmanın tümünü izlediğiniz zaman bağlamından koparılarak özel bir suçlama getirildiği görülüyor. Yaptığı konuşmanın tümünü okudum. Bir haksızlıkla karşı karşıyayız. Birisi ihbar etmiştir, savcı nedir bakacaktır. Bazı kişiler terörist diye ilan ediliyor. Biz herkesten oy isteyeceğiz diye bu bağlamda kullandığı bir cümle. Yoksa terörist sandığa gider mi? Tüm vatandaşların oyuna talibiz demek istedi. Sadece biz değil, bütün partiler talip.”

BANKOĞLU “KİNAYE YAPTIM” DİYE AÇIKLAMIŞTI

Aysu Bankoğlu da konuya ilişkin açıklamasında “…kinayeli bir gönderme yaparak; siz ne kadar seçmenleri PKK’lı, zillet ittifakçı ve sair gibi kavramlarla bölmeye çalışırsanız çalışın; biz onları esnaf, anne, genç, taşeron işçi, yani yurttaşlarımız olarak görüyoruz. Sizin dışlamaya ve bölmeye çalıştığınız seçmenleri biz farklılıkları ile kabul ediyor ve oylarına talip oluyoruz, dedim” ifadelerini kullanmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bankoğlu’na soruşturma açıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir