74medya, bölge basınına yeni bir soluk kazandıracak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 4 aydır tatlı bir hazırlık içindeyiz. Anadolu’nun yüzölçümü olarak küçük ancak potansiyeli büyük vilayeti Bartın’dan, Batı Karadeniz şehirlerinin fikir dünyasına yeni bir soluk, yeni bir bakış açısı kazandırmak, bölgemize hizmet üretmek için çıktık yola.

Kemerköprü’den Kırtepe’ye, Hendekyanı’ndan Orduyeri’ne, Çatmaca’dan Aladağ’a sokak sokak, ev ev tüm Bartınlılar’a selam olsun.

Şehrin en uzağındaki şirin ilçe Kurucaşile’ye, Türkiye’nin gözbebeği Amasra’ya…

Görkemli şelalesi ile göz kamaştıran Ulus’a, yıllar sonra doğru dürüst bir yola kavuşan Arıt’a…

31 yıldır ilçe olabilmek için mücadele veren Kozcağız’a,

Şehrin en iddialı tüm etkinliklerinde boy gösteren, renk ve heyecan katan Kumluca’nın yiğit evlatlarına selam olsun.

Abdipaşa’dan Hasankadı’ya, İstanbul’dan Almanya’ya bu coğrafyanın her neresinde yaşayan bir Batı Karadenizli varsa buradan bir kez daha merhaba.

Zonguldak’tan Karabük’e, Bolu’dan Düzce’ye, Sinop’tan Çankırı’ya tüm bölgeye uzanmak, şehirleri birleştirmek, dostlukları pekiştirmek için buradayız.

Anadolu’nun kalbinde 3 bin yıllık tarihi, eşsiz plajları, gökyüzüne ulaşan görkemli ormanları, billur suları ile değeri günden güne artan topraklarımıza, okullarımıza, çocuklarımıza selam olsun.

Karadeniz’in azgın sularında takalarımızın ağları balıkla dolsun, yerin yüzlerce metre altında Karaelmasa kazma sallayan maden emekçilerimizin kazancı bereketli olsun.

Şehrimizin ve bölgemizin Türkiye ve dünyaya açılmasında etkin rol oynayan ancak kıymeti bilinmeyen, kıt olanaklarla bilgi ve habere ulaşmak için bin bir zorluğa katlanan…

İşine gelmediğinde itilip kakılan, ‘yok mu sesimi duyan’ diye haykırıldığında aranan yerel medyamızın vefakar çalışanlarına selam olsun.

Oluşturmaya çalıştığımız bu mecra bilesiniz ki haksızlığa uğrayan herkes gibi sizin de eliniz, sesiniz, vicdanınız olacaktır.

74medya olarak şehrimizin ve bölgemizin kavgasını kavgamız bilecek, yanlışın karşısına dikilen, doğruları gösteren bir anlayışla çıkar gruplarının değil halkımızın yanında olacağız.

Kırmızı-siyahlı formaya gönül vermiş, şehrimizin en değerli markası Bartınsporumuzun, cefakar taraftarının gür sesi olacağız. Temsilcimizin başarısı için yol gösterecek, haksızlık karşısında tüm lobi gücümüzle sahada yer alacağız.

Aynı zamanda internet medyamızın sosyal derinliği ile üretimine ve ticaretine yeni bir soluk kazandıracağız.

Yalı boyunca yürüyüş yapan, kafelerimizde nargile tüttüren, yollarında direksiyon sallayan, lokantalarında yemek yiyen, alın teri ile çalışıp üretenlerin sesi olacağız.

İş aş arayan, arabasını, gayrimenkulünü satmak isteyen…

Bütçesine uygun bir eve ya da otomobile sahip olmak için sokak sokak gezen herkes için 74medya olarak zemin üretecek bilgiye ulaşmanızı sağlayacağız.

Hem Batı Karadeniz’in hem de Bartınlıların buluşma noktası olacağız.

74medyanın sahibi biz değil, siz olacaksınız.

Türkiye’ye kar yağdığını, ancak kapısının önünde kar gördüğünde hatırlayan İstanbul’un kibirli medyasına da buradan kocaman bir ders vereceğiz.

Yalan yanlış, uyduruk ve çarpıtma haberlerle ülkemize yön vermek isteyen, varlığımızdan beslenip bölgemize hiçbir katkı sunmayan ulusal basın kuruluşlarına, aile olduğumuzda neler yapabileceğimizi, göstereceğiz.

Açtığımız bu yolda gururlu halkımızın bizimle beraber yürüyeceğine, gücümüze güç katacağına olan inancımız tamdır.

Çünkü güçlü olan değil, haklı olan güçlüdür.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
74medya, bölge basınına yeni bir soluk kazandıracak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir