Bartın milli eğitimde Yaşar Demir dönemi bitti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Protesto gösterileri, suç duyuruları, ulusal basının hedefindeki isimdi Yaşar Demir. 5 yıldır vekaleten Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Demir, TBMM’de bile “Atatürk” konulu bir çok tartışmanın konusu oldu.

74MEDYA-EĞİTİM-HABERANALİZ

Nevşehirli Yaşar Demir, Bartın’a atandığında takvimler Mayıs 2014’ü gösteriyordu. 6 yıldır görev yaptığı Sultangazi ilçe milli eğitim müdürlüğünden Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vekaleten atandı. Görev yaptığı süre boyunca pek çok polemiğin içinde yer aldı. Adı gündemden hiç düşmedi.

En uzun tartışılan konu, Ulus’ta bir toplantıda kullandığı öne sürülen cümlelerdi. “Başı açık öğrencileri gördüğümde sinir oluyorum” dediği öne sürüldü. Yaşar Demir defalarca yalanlasa da konu ulusal basının sol kanadında çoktan patlamıştı. CHP. hakkında suç duyurusunda bulunurken konu TBMM’de Bartın’ın iki milletvekilini sık sık karşı karşıya getirdi.

ŞEHİRDE PROTESTOLARIN ODAĞINDAYDI

Yaşar Demir’le ilgili son tartışma geçen yıl yaşandı. İddiaya göre Müdür Yaşar Demir, 18 Mart Şehitleri Anma Günü için okullara gönderdiği yazıda, okulların Atatürk posterleri ile donatılması hükmünü yok saymıştı. Oysa hazırlıklara ilişkin kendisine gelen genelgede bu hüküm yazıyordu. Şehirde kıyamet koptu. CHP’nin başını çektiği bazı STK’lar ve sol partiler tarafından protesto gösterilerinin hedefinde yine Yaşar Demir vardı. Buna karşılık Ensar Vakfı başta 20’yi aşkın STK da sokağa inip Yaşar Demir’e basın bildirileri ile destek verecekti. Yaşar Demir, asaleten atama için çok çaba harcadı ancak yaşanan süreçler içinde arkasındaki siyasi desteği de kaybetti.

Tüm bu tartışmalar ardından Yaşar Demir hakkında inceleme başlatılmıştı.

YENİ MÜDÜR AYDIN’DA SİYASİLERLE TERS DÜŞTÜ
YAŞAR DEMİR’İN SULTANBEYLİ’YE DÖNECEĞİ ÖĞRENİLDİ

Ve Milli Eğitim’de değişim haberleri dün geldi. Bartın Milli Eğitim Müdürü olarak Yaşar Demir’in yerine Bilal Yılmaz Çandıroğlu atandı. 1968 Kayseri doğumlu Çandıroğlu, eğitim camiasında deneyimli bir isim. Ağrı, Kastamonu ve Kayseri il milli eğitim müdürlüğü yaptı. 2016 yılında Kayseri’den Milli Eğitim Bakanlığı müşavirliğine atanan Çandıroğlu, 1 yıl sonra Aydın Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Aydın’daki görevi sancılı geçti. Edindiğimiz bilgilere göre şehrin milletvekilleriyle ters düştü. Ve 2018’in sonuna doğru görevden alındı. Bakanlık, Çandıroğlu’na yer arayışına girdi. Bartın’daki müdürlük uzun süredir vekaletle yönetildiği için uygun konumlardan biri olarak öne çıktı ve ataması da Bartın’a yapıldı. Yaşar Demir’in ise Sultanbeyli’ye döneceği öğrenildi.

MAHKEME KARARIYLA SOY ADINI DEĞİŞTİRDİ

Kayseri’de 4 yıl görev yapan Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun bir dönem milletvekilliği için adı geçse de bu durum listelere yansımadı. Bir ilginç detay daha… Kayseri’de görev yaptığı dönemde mahkeme kararıyla soyad değişikliğine gitti. Kimlik bilgisi Bilal Yılmaz’dı. Kayseri 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu. Adı Bilal Yılmaz, soyadı ise Çandıroğlu oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın milli eğitimde Yaşar Demir dönemi bitti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir