Bartın Orman Fakültesi mezunları bir adım önde

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Ünivedsitesi mezunu 193 kişinin, Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde istihdam edilmek üzere ataması yapıldı. Atanması yapılan her 10 orman mühendisinden birini Bartın mezunları oluşturdu. 

74MEDYA/EĞİTİM

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) istihdam odaklı politikaları çerçevesinde çalışmalarını sürdüren Bartın Ünivedsitesi’nden mezun olan 193 kişinin ataması gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Bartın Orman Fakültesi mezunu 102 orman mühendisinin ile Ulus Meslek Yüksekokulu (Ulus MYO) mezunu 91 orman muhafaza memurunun Orman Genel Müdürlüğü’ne (OGM) ataması yapıldı.

HER 10 MÜHENDİSTEN BİRİ BARTIN’DAN ÇIKTI

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla gerçekleştirilen atama töreninde bin 150 Orman Mühendisi ve 2 bin 700 Orman muhafaza memurunun görev yerleri belirlendi. Ataması yapılan bin 150 orman mühendisinden 102’si Bartın Orman Fakültesi mezunlarından, 2 bin 700 orman muhafaza memurundan 91’i ise Ulus Meslek Yüksekokulu mezunlarından oldu. Böylece atanması yapılan her 10 orman mühendisinden birini Üniversitemiz mezunları oluşturdu.

ORMANCILIK ALANINDA BARTIN İLK SIRADA

Bartın Orman Fakültesi’nin alanında Türkiye’de birinci sırada olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, “Ülkemizin genç üniversitelerinden biri olarak öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için gayret sarf ederken, bilimsel anlamda büyümeyi de önceliyoruz. Ayrıca bölgesel kalkınma odaklı ihtisaslaşma kapsamında yürütülecek çalışmalarla bölgemizin kalkınmasına katkı sunmayı hedefliyoruz. Birçok alanda sürdürülebilir bir yükseliş göstererek, geleceğe olan yürüyüşümüze sağlam adımlarla devam ediyoruz. Bu noktada Üniversite Araştırmaları Laboratuvarının (ÜNİAR) 2020 yılı genel araştırma listesinde Bartın Orman Fakültesi birinci olmayı başardı. Bu doğrultuda kurumsal kimliğimizle birlikte geleceğimize değer katan akademisyenlerimiz, idari personelimiz, öğrencilerimiz ve mezunlarımızdan oluşan tüm bileşenlerimizi tebrik ediyor, hep daha iyisini hedefleyerek nice başarılara ulaşacağımıza gönülden inanıyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın Orman Fakültesi mezunları bir adım önde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir