BARTIN OSB İKİ KATINA ÇIKACAK

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Bartın Organize Sanayi Bölgesi ikinci ilave alanının kamulaştırılması için 4.2 milyon lira ödenek çıktı. Milletvekili Tunç, “Geriş, Geriş Katırcı ve Düz mevkilerinde arsası kamulaştırılan kimse mağdur edilmeden çalışmalar tamamlanacak” dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından Bartın 1. Organize Sanayi Bölgesi ikinci ilave alanında kamulaştırma davalarının devam ettiğini belirterek, bu güne kadar karara çıkan dosyalar için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 4,2 milyon lira kredi sağladıklarını duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Milletvekili Tunç, Bartın 1. Organize Sanayi Bölgesinin mevcut alanının 96 hektar (1 milyon metrekare) olduğunu belirten Milletvekili Tunç, ikinci ilave alanın ise 72 hektar (720 bin metrekare) olduğunu ilave alandaki çalışmalar tamamlandığında Bartın OSB’nin 168 hektar’a (1 milyon 720 bin metrekare) çıkacağını söyledi.

Bartın Merkez I. Organize Sanayi Bölgesi II. ilave alanı olarak uygun görülen Geriş, Geriş Katırcı Köyleri Düz mevkiindeki 77,2 hektar büyüklüğündeki alan içinde kalan şahıs mülkiyetindeki 97 adet parsel için toplam 292,7 m2 alan için 2015 yılında Kamu Yararı Kararı alındığını ve kamulaştırma çalışmalarına başlandığını, anlaşma sağlanamayan parsel sahiplerinin davalarının da peyderpey sonuçlandığını belirten Milletvekili Tunç, bu güne kadar karara çıkan dosyalar için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 4,2 milyon lira kredi sağladıklarını söyledi.

Milletvekili Tunç, “bundan sonra da sonuçlanan davalar için gerekli kredi talebinde bulunduk, arsası kamulaştırılan kimse mağdur edilmeden, kamulaştırmalar tamamlanacak ve Organize Sanayi Bölgesi ikinci ilave alanı sanayicimizin hizmetine sunacağız” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BARTIN OSB İKİ KATINA ÇIKACAK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir