CHP’YE DEDEDEN HALKÇI ADAY ADAYI: FAHRİ ÖZSOY

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Dedesi Ahmet Özsoy, Bülent Ecevit’in yüzde 42’yle iktidar olduğu 1970’li yıllarda Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeliği’ne seçilmişti. Dönemin önemli siyasetçisi Ahmet Özsoy’un torunu Fahri Özsoy, 24 Haziran seçimleri için yarışa girmeye talip oldu.

Bartın iş dünyasının köklü ailesi Özsoy’ların üçüncü kuşak temsilcisi Fahri Özsoy, 24 Haziran seçimlerinde Bartın’dan milletvekili aday adaylığı için CHP Genel Merkezi’ne başvuruda bulundu. CHP’nin Bartın örgütünde 12 yıl il başkan yardımcılığı, 3 dönem de kurultay delegeliği yapan Fahri Özsoy, genel merkezde CHP’nin üst düzey yöneticileri ile görüşmelerde bulundu. Başvurusu ardından mülakata alınan Fahri Özsoy, Bartın’a dönerek seçim çalışmalarına başladı.

DEDESİ 1970’LER’İN ÖNEMLİ SİYASETÇİSİ

Bartın’da uzun süredir Özsoy Orman Ürünleri Limited Şirketi’yle ticari faaliyetlerine devam eden Fahri Özsoy, siyasete çok erken yaşlarda başladı. Rahmetli dedesi Ahmet Özsoy, CHP’nin Bülent Ecevit’le fırtına gibi estiği 1970’li yıllarda aktif siyaset yapan bölgenin ve yörenin önemli isimleri arasında yer aldı. Ecevit’in yüzde 42 ile iktidar olduğu dönemde Zonguldak İl Genel Meclisi üyesi olarak görev yapan Ahmet Özsoy’un torunu Fahri Özsoy, dedesinden aldığı bayrağı şimdi daha da yukarı taşımak istiyor.

bartinstar

CHP’NİN HER KADEMESİNDE ROL ÜSTLENDİ

CHP’nin Bartın örgütünde hemen her kademede sorumluluk alan Fahri Özsoy, parti içinde ve sivil toplum örgütlerinde önemli desteğe sahip. Bartın’da ve İstanbul’da pek çok STK’da aktif roller üstlenen Özsoy, Bartın Genç İşadamları Derneği, ADD, Halk Evleri, Bartın Üniversitesi Derneği, Türkiye Orman Ürünleri İhracat ve İthalat Derneği gibi sivil toplum örgütlerinde aktif olarak yer alıyor.

3 dönemdir CHP Bartın Milletvekili olarak Meclis’te görev yapan Rıza Yalçınkaya’nın da adaylık için başvuru yapması beklenirken önceki gün Avukat Aysu Bankoğlu aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’YE DEDEDEN HALKÇI ADAY ADAYI: FAHRİ ÖZSOY
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir