Bartın Özel Halk otobüsleri, ‘batıyoruz’ dedi, önerileri sıraladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20 kalem ücretsiz taşıma nedeniyle iflasın eşiğine geldiklerini bildiren Bartın Özel Halk otobüsleri, “Sesimize kulak verin. Kabul edilebilir desteklerin verilmesini bekliyoruz artık. İflasın eşiğine geldik” açıklaması yaptı. 5 maddelik öneri listesi yayınlandı.

BARTINSTAR/ŞEHİR

Bartın Özel Halk Otobüsleri esnafları, ücretsiz taşımaların kalemlerinin fazlalığı, buna karşı verilen desteklerin düşüklüğü nedeniyle sesini yükseltmeye başladı. Bir süredir dile getirdikleri sorunlara karşı hiçbir sonuç alamayan Özel Halk Otobüsleri esnafları, 5 maddelik bir bildiri yayınladı. Belediye desteğinin ücretsiz biniş başına olmasını, suistimalin önlenmesi için ücretsiz binişlerin 2 ile sınırlandırılmasını talep etti. Son maddede ise yıllık ruhsat bedellerinin ödenebilir rakama çekilmesi büyük punto ve bold yapılarak vurgulandı.

BARTIN ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNDEN 5 MADDELİK TALEP LİSTESİ

1.Ücretsiz (%40 engelli ve 65 yaş üstü) olan taşımaların sürdürülebilmesi için Aile Bakanlığı’nın ücretsiz taşımalar için 1800 TL ödediği gelir desteğinin, ücretsiz biniş başına ödenmesini, bakanlık ya da belediyeden ödenmesini istiyoruz.

2.Ücretsiz binişlere suistimali engellenmesi için günde 2 biniş kotası şartı getirilmesini talep ediyoruz.

3.Belediye meclisinden süresi uzaması şartıyla çıkan, normal binişlerdeki %30 aktarma ücretini öğrencileri de kapsayarak tüm yolculardan alınmasını talep ediyoruz.

4.Günün ekonomik şartlarına bakarak ücretlere ortalama %50 zam verilmesini talep ediyoruz.

5.Yıllık verdiğimiz ruhsat bedellerinin ödenebilir bir rakama çekilmesini talep ediyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın Özel Halk otobüsleri, ‘batıyoruz’ dedi, önerileri sıraladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir