Bartın trafiği için yeni önlemler alacağız

Yeni Emniyet Müdürü Bozkuş’tan suçlulara gözdağı;

‘Yapanın yanına kâr kalmaz’

Bartın’ın yeni İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, görev süresi içinde ekibi ile birlikte en iyisini yaparak huzur ve güven ortamını en üst düzeye çıkarmaya çalışacağını söyledi. Suç ve suçlularla mücadelenin yanı sıra önleyici tedbirlere de büyük önem vereceğini kaydeden Müdür Bozkuş “Kanunların dışına çıkanlarla, suç işleyenlerle mücadele etmek için buradayız. Devlet uyumaz. Vatandaşlarımız rahat olsun. Kimsenin şüphesi olmasın. Yapanın yanına kâr kalmaz” dedi.

 Eski müdürlere teşekkür

Bartın’ın Türkiye’nin en huzurlu illerinden biri olduğunu belirten Müdür Bozkuş, Polisevi’ndeki gazetecilerle kahvaltılı tanışma toplantısında sözlerine, kendisinden önce görev yapan Emniyet Müdürlerine teşekkür ederek başladı. Bartın’ın suçları aydınlatmada Türkiye birincisi olduğunu belirten Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, “Önceki müdürlerimize, amirlerimize, teşkilat mensuplarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Biz de görev süremizde bunların üzerine koyarak hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Suçu olmadan önlemek

Sorunları polis vatandaş işbirliği içinde çözmek istediklerini, bunun için vatandaşlardan çevresinde olup bitenlere karşı duyarlılık ve polise destek beklediklerini ifade eden Müdür Bozkuş, Bartın’da özellikle suçu önlemeye dönük çalışmalara öncelik vereceğini kaydetti. Bu amaçla yeni timler, sivil görevliler oluşturduklarını anlatan Müdür Bozkuş, yaya ve araç devriyelerini artırarak tedbirli ve caydırıcı olacaklarını söyledi.

İletişime önem vereceğiz

Yeni uygulamaların yanı sıra önceki Müdür Ogün Vural döneminde başlatılan uygulamaların da farklı yöntemlerle devam ettirileceğini belirten İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, halkla ve basınla iletişime önem vereceğini de vurgularken, polislerle gazetecilerin işleri gereği aynı kulvarda bulunduklarını, sürekli yan yana ve karşı karşıya geldiklerini ifade etti.

Basın bizim aynamız

Müdür Bozkuş, emniyet müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin de hazır bulunduğu dünkü basın buluşmasında “Basın bizim aynamız.  Biz yaptıklarımızı basın aracılığıyla daha geniş kitlelere duyurmak isteriz. Basın da işi gereği topluma haber vermek ister. Basın da bizim gibi kamu görevi yapıyor. Karşılıklı anlayış içerisinde çalışmalarımızı sürdürüp topluma hizmet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Aşçıoğlu’ndan kitap

Araştırmacı gazeteci yazar Erkan Aşçıoğlu’nun en yaşlı gazeteci-duayen gazeteci sıfatı ile konuşma yapıp kitaplarını armağan ederek başarılar dilediği Müdür Bozkuş, basının bilgiye ve habere ulaşma konusunda yaşadığı sıkıntıları dile getirmesi üzerine gerekeni yapacağını ve yasalar çerçevesinde aksaklıkların giderileceğini de söyledi.

Trafikte yeni önlemler

Müdür Bozkuş, trafik sorununun çözümü konusunda da ilde 60 bin civarında trafiğe kayıtlı araç bulunduğunu, kent merkezinin bu yoğunluğu kaldıramadığını, çeşitli önlemler üzerinde durduklarını, sürücüler ve belediye gibi ilgili kurumlarla birlikte sorunun çözümü için herkesin üzerine düşeni yapması sonucunda el birliği ile trafiği rahatlatmaya çalışacaklarını ifade etti. Müdür Bozkuş trafikte motosikletlerden kaynaklanan sorunla da özel olarak ilgileneceğini vurguladı.

Polis sayısı yeterli

Bir soru üzerine Bartın Emniyet Müdürlüğü’nde polis kadrolarına son zamanlarda gerekli takviyelerin yapıldığını da anlatan Müdür Bozkuş, FETÖ terör örgütüne bulaşanların ayıklanmasından sonra teşkilatta oluşan açığın giderildiğini, sadece rütbeli polislerde takviyeye ihtiyaç duyduklarını, bunun da zaman içerisinde gerçekleşeceğini söyledi.

İl imamlarını yakaladık

FETÖ terör örgütü ile mücadelenin devam ettiğini, örgütün sözde il imamlarını yakalayıp Bartın’a getirdiklerini ve adalete teslim ettiklerini de belirten Müdür Bozkuş, ildeki huzur ve güven ortamının bozulmasına müsaade etmeyeceklerini, terör, uyuşturucu, asayişe müessir olaylar, trafik ve her türlü olumsuzlukla etkin bir şekilde mücadele ederek huzur ve güven ortamını en üst düzeye çıkaracaklarını söyledi.

25 yıllık tecrübe

Bartın Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş samimi geçen basın toplantısı sonrası gazetecilerle günün anısında hatıra fotoğrafı çektirdi. 1972 yılında Sivas-Gürün-Karahisar köyünde doğan Müdür Bozkuş, 1994 yılında Polis Akademisini bitirerek Komiser Yardımcısı rütbesi ile Emniyet Teşkilatında göreve başladı. Sırası ile değişik rütbelerde Muğla, Van, Kahramanmaraş, Uşak, Yozgat, Denizli, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığında görev yaptıktan sonra 1. Sınıf Emniyet Müdürü olarak Teftiş Kurulu Başkanlığında Polis Başmüfettişi olarak görev yaptı.

Bozkuş dönemi

19 Eylül 2019 tarih ve 2019/320 sayılı kararname ile Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne atanan ve 25 Eylül 2019 tarihinde ilimize gelerek göreve başlayan Müdür Bozkuş, 2 çocuk babası. Müdür Bozkuş, başarılı çalışmalarının ardından Bartın’dan Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığına terfi eden Müdür Ogün Vural’ın yerine atandı. ARİF ÜÇLER/74MEDYA

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.355.839

VAKA

2.227.927

İYİLEŞME

23.325

ÖLÜM

127.912

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
93.275.676

VAKA

51.514.474

İYİLEŞME

1.997.704

ÖLÜM

41.761.202

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.