Bartın Valiliği’nden hoş geldin temaslarına bayram önlemi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl dışından gelecek olanlara zorunlu karantina uygulaması bayramda da devam edecek.

Bartın Pandemi’de tedavisi devam eden hasta sayısı 10’a düştü. Tabi aynı minibüste Kocaeli’nden gelen ve aralarında pozitif çıkan bir işçi diğerlerine bulaştırmamışsa. Tedavi gören hastaların ortak bir özelliği var. Tamamı, il içinde yapılan filyasyon çalışmaları sırasında yurtta kontrol altına alınmış kişilerden. Yani virüs testi pozitif çıkıp hastanede “kimle temas ettin” sorusuna verilen yanıtlar sonucu yurda alınanlardan.

Valiliğin bilgilendirme notunda deniyor ki, “il dışından gelenleri zorunlu karantinaya alarak köylerdeki hoş geldin temaslarının önüne geçtik.”

Ve açıklama şöyle bitiyor: Bartın’daki pozitif vakalar bitmek üzere. Ancak dışarıdan gelen kişilerin sağlık durumları netleşene kadar zorunlu olarak karantinada tutulma uygulaması, özellikle seyahat yoğunluğunun olduğu bayram tatili günlerinde de devam edecek.

Aslında bu bilgiler, “Bir işçinin testi pozitif çıktı” haberimizde yer alıyor. Ancak diğer bilgiler yüzünden başlık olamadı. O yüzden şehirdeki son durumu özetleyen kısmı yeniden veriyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın Valiliği’nden hoş geldin temaslarına bayram önlemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir