Bartın’da 2 aydır kapalı yol var! Bırakın arabayı, insan geçemiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Burası, Kumluca’nın Hisar Köyü’ne bağlı Çandırlar Mahallesi… Heyelan nedeniyle yol kapanmış, elektrik direği devrildi devrilecek. Üstelik iki aydır böyle. Ahali haliyle öfkeli…

KUMLUCASTAR/YAŞAM

Ağır kış koşulları nedeniyle Bartın’ın pek çok noktasında yollar, enerji hatları ağır hasar aldı. Havaların düzelmesini bekleyen ekipler, başta ana yollar olmak üzere çalışma yürütüyor.

Ancak bir yer var ki, akıllara ziyan. Fotoğrafta görülen yer, Kumluca’ya bağlı Hisar Köyünün Çandırlar Mahallesi… Yol, Çandırlar’ı Zafer -Kumluca-Abdipaşa’ya bağlıyor. Yaklaşık iki ay önce heyelan nedeniyle kapanmış. Bırakın otomobili, insanlar bile yürüyerek geçmekte zorlanıyor. Geçen hayvanlar çamura batıyor.

bartinstar

Köy sakinlerinin anlattığına göre kısa süre önce rahatsızlanan bir vatandaş için köye ambulans çağrılmış. Heyelan nedeniyle kapanan yola kadar gelen ambulans, geçemeyince geri dönmek ve Uluköy üzerinden ancak 2-3 saat sonra köye ulaşabilmiş. Kapalı yol nedeniyle bölgede bir çocuğun da okuluna gidemediği öğrenildi.

Sadece yol da değil. Enerji hatları da hasar görmüş. Yan yatan bir elektrik direğinin telleri de kopmuş. Demir direk yıkıldı yıkılacak. Yoldan geçen herkesi tedirgin eden direğe bakmak için gelen ekipler, kopan üç teli direğe iliştirip gitmiş.

Köy sakinlerinden İsmail Can, yaşadıkları mağduriyeti her kanaldan ilgililere ulaştırdıklarını ancak iki aydır bir çare üretilmediğini söylüyor. Şöyle devam ediyor: “Hastamız olduğunda ambulansa yolun kapalı olduğunu söylememize rağmen o yoldan geldi. Sonra geri dönüp iki saat sonra başka bir yoldan köye ulaştı. Geçen gün ineğimiz beline kadar çamura battı orada. Nereye gidelim, biz bu memleketin vatandaşı değil miyiz?”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’da 2 aydır kapalı yol var! Bırakın arabayı, insan geçemiyor
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir