Bartın’da düğün mevsimi! 9 günlük tatilde bakın kaç nikah kıyıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

9 günlük Kurban Bayramı tatili, gurbetçi akını ve düğünlere sahne oldu. Kurban Bayramı süresince sadece Kumluca’da 46 düğün-nikah organizasyonu vardı. Bartın genelinde ise bu sayı yaklaşık 400 olarak gerçekleşti.

Takısı, mobilyası, beyaz eşyası… Salonu, çalgıcısı, organizasyonu derken bir düğünün ortalama maliyeti 750 bin TL. Bu durumda sadece bayram süresince Bartın’da dönen düğün ekonomisinin boyutu 300 milyon TL’ye ulaşıyor.

BARTINSTAR/YAŞAM

2024’ün Kurban Bayramı, Bartın’ın her köşesinde renkli düğünlere sahne oldu. 9 günlük tatil, gurbetçi akını derken herkesin bir araya geldiği bayram tatilini fırsata dönüştüren vatandaşlar, düğün programlarını da bayram tatilinde yapmayı tercih etti.

KIR DÜĞÜNLERİ REVAÇTAYDI

Düğün salonları bayram süresi boyunca ful çekti. Hemen her köyde, beldede ve ilçede kır düğünleri revaçtaydı. Mevsim yaz, hava şartları da müsaitti.

Her sokaktan, her caddeden peş peşe düğün konvoyları geçti. Bayram süreci boyunca Bartın genelinde yaklaşık 400 düğün-nikah organizasyonu yapıldı. Bu organizasyonların Bartın ekonomisine katkısı yaklaşık hesaplamayla 300 milyon TL’yi bulduğu tahmin ediliyor.

Turizm sezonu ile birlikte Bartın ekonomisi, bayram tatili boyunca hatırı sayılır bir rahatlama yaşadı.

Manşet görselimizdeki fotoğraf, Gülden-Şahin Ataman ailesinin zarif kızları Ela ile Nuriye-Ekrem Şahin ailesinin evladı Berkay’ın düğününe ait. Kumluca’da başlayıp Kozcağız’ın Yeğenli köyü meydanındaki kır düğünü, oldukça renkliydi. Gençlerin mutluluklarına yüzlerce kişi katıldı. BartınStar olarak genç çiftimize mutluluklar diliyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’da düğün mevsimi! 9 günlük tatilde bakın kaç nikah kıyıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir