Bartın’da kimse dinlemedi, Mansur Yavaş’a yazdı

Emekli Makine Mühendisi Faruk Papila “Kemerköprü’de şelale gibi su var, çıkartılırsa balıklar ölmez” dedi, kimse dinlemedi.

O da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, “Ankara’nın yer altındaki ırmağını keşfedebilirim” diye mektup yazınca cevap geldi…

BARTINSTAR/YAŞAM

Amasra TTK’dan emekli Makine Mühendisi Faruk Papila, yer altı ırmaklarıyla ilgili fikirlerini Bartın’da dinleyen olmayınca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a mektup yazdı. “Ankara’daki yer altı ırmağını keşfedebilirim” diyen Papila’nın mektubu ardından Büyükşehir Belediyesi Doğal Kaynaklar Şube Müdürü kendisini arayarak Ankara’ya davet edildi.

68 yaşındaki Papila, yeraltı sularına ilişkin Bartın’da yaptığı çalışmalarını uzun süre sosyal medyasından paylaştı. Son olarak Bartın Irmağı’nda yaşanan balık ölümleri ardından “Bunu durdurabiliriz” diyerek sesini duyurmaya çalıştı. Papila şu paylaşımı yaptı:

“Bartın eski valisi Seyfettin Azizoğlu projeme destek verdi, yeraltından geçen ırmakların bulunması için istediğim 4 noktaya jeofizik çalışma yaptırdı. Düşüncelerim haklı çıktı ve Uğurlar Köyünde yapılan sondajda su çıktı. Valimiz tayin oldu destek bitti.. Balık ölümlerine çok üzülüyorum. Kemerköprü’ye kuş uçuşu 700 metre uzağa 50 metrelik sondaj yapılırsa bana göre ve jeofizik çalışmalara göre su çıkabilir. Belgelerim yayında. Kemerköprü’den şelale gibi suyu akıtılsa ırmakta oksijen çoğalır, varsa kimyasallar seyrelir. Değerli arkadaşlar ve basın çalışanları Vali, Belediye başkanı, il özel idaresi, DSİ ve Tarım müdürlüğüne istek yapalım. Allah rızası için bir çalışma yapalım. Bartın Irmağı’nda balıklar ölmesin…”

ANKARA’NIN ALTINDAN GEÇEN IRMAĞI ARAYACAK

Faruk Papila, çağrıları karşılıksız kalınca bu kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a mektup yazdı. Mektubunda Bartın’daki çalışmaları hakkında bilgi veren Papila, şu ifadeleri kullandı:


Faruk Papila, Mansur Yavaş’a yazdığı mektubu sosyal medya hesabından paylaştı.

“İNSANA VE BİLGİYE SAYGI GÖSTERİYORLAR”

Bir müddet sonra Büyükşehir Belediyesi’nden arandığını söyleyen Faruk Papila, şu bilgileri verdi: “Yeraltı ırmaklarını bularak çalışmalara gönüllü katkı sağlamak istediğimi belirttim. Büyükşehir Belediyesi Doğal Kaynaklar Şube Müdürü ve teknik heyetle toplantı yaptık. Yılsonuna kadar birlikte 2 çalışma yapacakları sözünü verdiler. Umarım başarılı çalışmalar yaparız. Ankara’da insana ve bilgiye saygı göstermelerinden mutlu oldum. Sayın Mansur Yavaş’a gönülden teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.429.605

VAKA

2.307.721

İYİLEŞME

25.073

ÖLÜM

121.884

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
99.655.985

VAKA

54.952.524

İYİLEŞME

2.137.931

ÖLÜM

44.703.461

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.