Bazı faturalarla oynama tespit edildi, Cemal Akın savcılığa bildirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Belediyesi’nden ödemesi yapılan elektrik faturalarıyla ilgili üç dört faturada oynanma tespit edilince Başkan Cemal Akın konuyu yargıya taşıdı. Belediye çalışanının 1 milyondan fazla parayı zimmetine geçirdiği iddia ediliyor.

74MEDYA/GÜNDEM

Bartın Belediyesi’nde usulsüzlük yapıldığı ile ilgili Cuma gününden bu yana konuşulan iddialar aydınlığa kavuşmaya başladı. 74medya, iddialarla ilgili Başkan Cemal Akın’a dün ulaşmış, “Konu savcılıkta. Şu an beyanat vermek doğru olmaz” yanıtı almıştı. Başkan Akın, bugün canlı yayında benzer bir soruyla karşılaşınca olayın detaylarını anlattı.

Belediyenin muhasebe müdürlüğünden kendisini bir bilgi aktarıldığını, resmi kaynaklardan alınmış bilgiye göre birkaç faturada oynama yapılmış gibi bir durum oluşması üzerine konuyu hemen Başsavcılığa ilettiğini anlatan Cemal Akın, ilginç detaylar da aktardı.

2004’TEN BU YANA BİR ERKEK ÇALIŞANIMIZ. AYNI GÜN İŞTEN ATTIK

“Birkaç fatura üzerinde sanki oynanmış gibi. Muhasebede çalışan bir erkek çalışan. Öyle bir sıkıntı geldi. Tabi bu bir iddia. Bunun hemen bilgilerini belgelerini  hazırladık, Başsavcılığa bildirdik. Aynı gün de işten el çektirdik, attık. 2004 yılında belediyeye girmiş bir çalışanımız. Tabi bir araştırma konusu olacaktır. Belediyede en ufak bir şey olduğunda ben gereğini yaparım. Belediyenin malını yemem yedirmem.

BİZZAT KENDİ İMZAMLA BAŞSAVCILIĞA İLETTİK. BAŞKENTTEN ÖDENEN PARALARLA İLGİLİ…

Bu bir iddia. Üç dört tane fatura ile ilgili bir bilgi geldi. Bu kardeşimizle ilgili anında gereğini yaptık, iş akdini feshettik. Kardeşimiz diyorum çünkü suçluluğu net değil. Net olmadığı halde 6 gün içinde gereğini yapmamız gerekiyordu ve yaptık. Bizzat benim kendi imzamla, bilgi ve belgelerle beraber savcılığa sevkini yaptık. Bundan sonra iş adli makamlardadır. Bilirkişiler gelecektir, bakacaktır. Muhasebeden Başkent Elektrik’e ödenen paralarla ilgili farklı faturalarla ilgili bir tespit yapmış arkadaşlarımız.

SAVCILIK SUÇLUYSA DA SUÇSUZSA DA GEREĞİNİ YAPACAKTIR

Suçluysa da suçsuzsa da gereği yapılacaktır. En ufak bir şüpheye bile fırsat vermeyeceğiz. Beş parmağın beşi de aynı değil. 650 çalışanımız var. Bir şey varsa gereği yapılacaktır. Muhasebe müdürümüzün bize evrak üzerinde yapılan, şüphe üzerine verdiği rapor. Biz dedik ki bunu biz kendimiz araştırmayalım. Direkt başsavcılığa bildirelim dedim. Bartın’ın hakkını koruyacağız.”

Belediye koridorlarından edindiğimiz bilgilere göre çalışanın 1-1,5 milyon gibi bir rakamı zimmetine geçirdiği iddia ediliyor. Olayın boyutları savcılık incelemesi ve bilirkişi raporlarıyla ortaya çıkacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bazı faturalarla oynama tespit edildi, Cemal Akın savcılığa bildirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir