Belediye deposundan sıfır malzemeler çuvallarla taşınmış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Bartın Belediyesi’nde dün akşam 6 kişinin ifadeye çağrılmasına ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. Belediye deposundan sıfır malzemelerin alınıp, çuvallarla bir iş yerine bırakıldığı tespit edildi.
  • Polis operasyonuyla ilgili Bartın Belediyesi’nin suç duyurusu yaptığı açıklandı. Konuyla ilgili ilk resmi açıklama da Bartın Belediyesi’nden geldi: “Belediye Başkanımız olayın aydınlatılması için tüm tedbirleri aldı” dendi.

BARTINSTAR/ŞEHİR

Bartın Belediyesi’nde 8 kişinin belediye ait malzemelerin usulsüz satışıyla ilgili gözaltına alındığı iddiası üzerine Bartın Emniyeti tarafından operasyon başlatıldı.

Konuyla ilgili dün akşam saatlerinde 6 kişinin Bartın Emniyet Müdürlüğün’de ifadeye alındığı iddiası gündemi bir anda hareketlendirdi.

Emniyetteki ifade işlemleri sürerken ilk resmi açıklama Bartın Belediyesi’nden geldi.

Açıklamada çarpıcı bilgiler yer alıyor. Buna göre belediye deposundan sıfır malzemelerin alınarak bir iş yerine bırakıldığı görüntülerle tespit edilince Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya harekete geçti.

Yapılan suç duyurusu ardından operasyon başladı. Bartın Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kamu hizmetlerinde kullanmak amacıyla; Belediyemiz depolarında muhafaza edilen bazı malzemelerin bir iş yerine getirilerek satışına kalkışılmasına ilişkin bir soruşturma kapsamında, belediyemiz işçi personelinden olaya karışanların Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldığı yönündeki haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Öncelikle söz verdiğimiz üzere, göreve geldiğimiz günden itibaren Bartın Belediyesi olarak şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri doğrultusunda hareket ettiğimizi ve edeceğimizi vurgulamak isteriz. Belediyemiz, tüm faaliyetlerinde her zaman hukuka, mevzuata ve kamu yararına uygun olarak hareket etmektedir. Bu kapsamda belediyemiz deposundan sıfır malzemelerin alınıp, çuvallarla bir iş yerine bırakıldığının tespit edilmesi üzerine adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuş, suç duyurumuz üzerine de adli makamlarca derhal soruşturma başlatılmıştır. Belediyemizce de bu sürece tam destek verilmektedir.

Bu bağlamda, geçmişten süre gelen bu tür olayları engelleme ve sorumlularını adalet önüne çıkarma yönünde kararlı adımlar atan ve atmaya devam eden Belediye Başkanımız, bu olayın aydınlatılması için gerekli tüm tedbirleri almış ve sorumluları adalete teslim etmiştir.

Adli soruşturmanın selameti açısından detay paylaşılamamakla birlikte, süreçle ilgili gelişmeler oldukça siz değerli kamuoyu bilgilendirilecektir.

Yönetimimizde Bartın Belediyesi, halkımızın güvenini ve huzurunu bozacak hiçbir olumsuzluğa fırsat vermeyecek, şeffaf ve dürüst yönetim anlayışıyla çalışmalarına devam edecektir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
2
vir_sl_
Virüslü
Belediye deposundan sıfır malzemeler çuvallarla taşınmış

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir