Düzeltme! Berber zammı tepkiler üzerine değişti. İşte sakal tıraşının yeni fiyatı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Bartın’da berber ve kuaförler, geçen hafta ortalama yüzde 50 oranında zam açıklamıştı. Ancak zamma itirazlar yükselince yeniden toplantı yapıldı. Berberler maliyet artışlarından yakındı. Listede sadece bir değişiklik yapıldı; sakal tıraşının fiyatı 30’dan 25’e düşürüldü.

BARTINSTAR/EKONOMİ/DETAY

19 Nisan 2022 günü yapılan zamlı tarifeye göre saç kesme 30 TL’den 50’ye, sakal kesme ise 20’den 30 TL’ye yükselmişti. Zam oranını bulunması üzerine yeniden fiyat güncellemesi yapıldı. Edindiğimiz bilgilere göre Bartın Berber ve Kuaförler Odası ve esnaf odaları yetkililerinin de katıldığı toplantıda konu tartışıldı.

Bartınlı berber ve kuaförler, artan maliyet artışlarından dert yandı. Berberler, kullandıkları ürünlerin çoğuna yüzde 100 ila yüzde 300 arasında zam geldiğini belirterek zamda ısrarcı oldu. Toplantılar sonunda yeni listede güncellemeye gidildi. Berberler, son dönemde değişen fiyatları tek tek listeledi:

bartinstar

………………………..Eski fiyat……..Yeni fiyat

Jilet:…………………….25………………..60
Sprey:…………………..20………………. 65
Şampuan:……………..40……………….95
Kullanat havlu:………30……………… 90
Elektrik:………………..280……………. 950
Bağkur:………………….1050…………..1700
Tüp:……………………….130…………….320
Kolanya litre:………….8……………….. 32
Ağda kutu:………………15……………….50
Jöle kutu:………………..15……………….45
Kullanat peçete:……….20………………60
Kira:……………….Ortala yüzde 400 artış
Kozmatik:………. Ortalama yüzde 200 artış.

Yapılan müzakerelerde sadece sakal tıraşında fiyat değişimine gidildi. Geçen hafta 20’den 30 TL’ye yükseltilen sakal tıraşında 5 TL’lik bir indirim yapılması üzerinde uzlaşıldı. Bartın’da bugünden itibaren sakal tıraşı, 25 TL’den uygulanmaya başlayacak.

GEÇEN HAFTA YAPILAN ZAMLA FİYATLAR ŞÖYLE DEĞİŞMİŞTİ

X
EDİTÖRÜN NOTU: Haberimizin başlık ve içeriğinde düzenleme yapma gereği duyduk. Resmi kurumlar nezdinde bazı konuların yanlış anlamaya sebebiyet verebileceği itirazları üzerine yaptığımız düzenleme, haberimizin özünü değiştirmemektedir. Yaşanan süreç ve prosedürle ilgili yaptığımız düzenleme ile haberimizi yeniden yayınlıyoruz. Bu düzeltme nedeniyle okurlarımızdan özür dileriz. Bartınstar, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da en doğru ve en hızlı şekilde haberler paylaşmaya devam edecektir. İlginize teşekkür ederiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Düzeltme! Berber zammı tepkiler üzerine değişti. İşte sakal tıraşının yeni fiyatı
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir