“Bu işler hesap değil nasip işi” dedi, resmi başvuruyu yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

27’inci dönem 2018 seçimleri öncesi de adaylık için başvuru yapan Mehmet Yılmaz’ın siyasete olan ilgisi gençlik yıllarına uzanıyor. Milli Gençlik Vakfı, Refah ve AK Parti olmak üzere yaklaşık 40 yıldır siyasetin içinde yer alan Yılmaz, BARFED başkanlığı döneminde aktif çalışmaları ile tanınıyor.

BARTINSTAR/SİYASET

YSK tarafından seçim takviminin açıklanması ardından aday adaylarının başvuruları devam ediyor. AK Parti’de İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın aday olmak için istifası etmişti. İl Başkanlığında ilk resmi başvurunu ise Mustafa Bozkurt yapmıştı. İkinci resmi başvuru ise BARFED Başkanı Mehmet Yılmaz’dan geldi. Dijital ortamda resmi kaydını yaptıran Mehmet Yılmaz, pazartesi ya da Salı günü geniş katılımlı basın açıklamasına hazırlanıyor.

MEHMET YILMAZ KİMDİR?

Peki Mehmet Yılmaz kimdir? İş hayatı, sosyal ve siyasi geçmişi nereye uzanıyor. Sizin için derledik: Mehmet Yılmaz 1967 Bartın doğumlu. Ortaokul ve lise öğrencisi olduğu 1979 yılında unlu mamüller sektöründe iş hayatına başladı. İlk orta ve lise eğitimini Bartın’da tamamladı. 1989’da kendi işletmesini kurdu. 1991-1998 arasında hazır giyim üretim ve ticareti yapan özel bir firmada yöneticilik yaptım. Görevi esnasında ihracat ve yurt dışı mağazacılık çalışmalarında bulundu.

1998-2006 yılları arasında Görgülü Unlu Mamuller Ltd.Şti. ve Uniş Gıda Unlu Mamuller Ltd. Şti. işletmelerinde Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2006 yılından bu yana halen Çetinler Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğim devam ediyor. Ayrıca 2015 yılından bu yana da Yılmaz Fırın A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam ediyor.

Mehmet Yılmaz’ın iş ve sosyal hayat CV’si oldukça uzun. Buna göre; askerlik görevi Güneydoğu’da erbaş olarak yapan Mehmet Yılmaz, iş hayatı nedeniyle ara verdiği eğitimine Anadolu Üniversitesi AÖF olarak devam ederek Kamu Yönetimi bölümünden 2015’te mezun oldu. Memleket meselelerine ortaokul yıllarında ilgi duymaya başladı. Milli Gençlik Vakfı çalışmalarına katıldı.

Daha sonra Refah Partisi’ne üye oldu. Teşkilat disiplini içinde yetişti. Refah Partisi kapatıldıktan sonra Fazilet Partisi’nde de yerini aldı. Eğitim seminerlerine katıldı. Fazilet Partisi’nin kapatılması ardından 2001 yılında AK Parti’nin kurulması ile birlikte partiye üye oldu, Kağıthane İlçesi Nurtepe Mahallesi mahalle yönetim kuruluna girdi. 2004 yerel seçimlerinde Kağıthane Belediyesi Meclis Üyesi seçildi, 2008 yılında 3. dönem kongrede AK Parti Kağıthane İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Görevine üç dönem devam etti, çeşitli görevler üstlendi.

2014 yılı yerel seçimlerinde seçim koordinasyon merkezi başkan yardımcısıydı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de aynı göreve devam etti. 1 Kasım 2015 seçimlerinde 16 Nisan Anayasa referandumunda Almanya Köln bölgesinde Köln SKM’ye bağlı olarak UETD’de Münster bölgesinde seçim çalışmalarında bulundu.

BARFED ÇATISINI 13’TEN 60 DERNEK SAYISINA ÇIKARDI

Siyasi çalışmaları dışında 2007 yılında Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) kuruluşunda görev alan Mehmet Yılmaz, önce başkan yardımcısı, 2021 Mart’ında genel başkan olarak seçildi. BARFED başkanlığı halen devam ediyor. Başkan seçildiğinde federasyona üye resmi dernek sayısı 13 iken yapmış olduğu planlı teşkilatlanma çalışması ile bugün resmi üye dernek sayısı 38’e, üye olmayan ve beraber hareket edilen dernekler ile birlikte toplam 60 dernek sayısına ulaşıldı. Bu dernekler ile birlikte çok sayıda festivaller, fuarlar düzenleyerek STK çalışmaları tertipledi.

Bartınlı dernekler olarak 2022 yılında Bartın, Kastamonu, Sinop illerinde meydana gelen sel felaketi ve 06 Şubat 2023 tarihinde Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman gibi 11 şehri etkileyen deprem felaketinde aktif faaliyetler üstlendi. Bartın’a gelen depremzedeler için iaşe ve barınma gibi faaliyetler halen sürüyor. Mehmet Yılmaz’ın İTO, İSO gibi pek çok STK’da üyeliği devam ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Bu işler hesap değil nasip işi” dedi, resmi başvuruyu yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir