Çakır’a milyonluk dava desteği: Vız gelir tırıs gider

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çinli firmalara gönderilen mektuplar nedeniyle Hattat Holding’in 1 milyonluk dava açtığı Amasra Belediyesi ve Recai Çakır’a destek için CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 3 milletvekili ile birlikte Amasra’daydı.

BARTINSTAR/AMASRA

CHP Genel Başkan yardımcısı Ali Öztunç, Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Ankara Milletvekili Servet Ünsal ve Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun Amasra ziyaretine ilişkin basın organizasyonu yine bozuktu.

Davayla ilgili başta Bartın Platformu olmak üzere pek çok açıklama yapıldı. Bartın Tabip Odası, Bartın Barosu’nun yanı sıra MHP Bartın İl Başkanlığı ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamalar ile Hattat Holding’i kınadı, Amasra Belediyesi ve Başkanı Recai Çakır’a destek verdi.

En güçlü destek ise CHP Genel Merkezi’nden geldi. Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Bartın ve Amasra örgütü temsilcileri ile birlikte Amasra Belediyesi’nde açıklama yaptı. Öztunç, Hattat Holding’in Çakır aleyhine “ticari itibarını zedelediği” gerekçesiyle açtığı 1 milyon TL’lik tazminat davasını sert tepki gösterdi.

“Ne diyormuş? Ticari itibarı bozuluyormuş… Yesinler senin ticari itibarını..” diyen Ali Öztunç, 16 yıldır yürütülen termik santral mücadelesine değindi, özetle şu cümleleri kurdu: “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Açtıkları dava Belediye Başkanımıza vız gelir tırıs gider. Çok da umurumuzda değil açtıkları dava. İlgili firmaya sesleniyoruz. Biz CHP olarak, Genel Merkezimiz olarak ve Türkiye’deki tüm CHP’li Belediye Başkanları olarak Amasra belediye başkanımızın yanındayız, destekçisiyiz, arkasındayız. Amasra Belediye Başkanı yalnız değildir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çakır’a milyonluk dava desteği: Vız gelir tırıs gider

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir