Çankaya Belediyesi’nden Amasra’ya 5 milyonluk armağan

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

8 bin 500 metrekarelik bir alanda gerçekleştirilen proje kapsamında iki çocuk oyun parkı yapıldı, sahil yolu, kent meydanı, antik tiyatro ve Pazar alanı yenilendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Cumhuriyet Meydanı’nın da İstanbul Büyükşehir tarafından yenileneceği müjdesini verdi.

BARTINSTAR/AMASRA

Amasra Belediyesi, Recai Çakır’ın belediye başkanlığı döneminin en büyük açılışını gerçekleştirdi. Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla yenilenen Barış Akarsu Parkı, Amasra Antik Liman Çankaya Meydanı Yürüyüş Yolu törenle hizmete açıldı. Açılış töreni için CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, açılış töreni için dün (21.01.2023 Cumartesi) Amasra’daydı. Tören için Büyükçekmece Belediye Başkanı Sn. Hasan Akgün, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, Bakacak Belediye Başkanı Oktay Albuz, eski Disk Genel Başkanı Süleyman Çelebi de Amasra’ya geldi.

CHP Bartın örgütünün yanı sıra kalabalık sayıda vatandaşın katıldığı törende en büyük alkışı, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen aldı. Taşdelen “Zaten çok güzel olan Amasramıza güzellik kattık. Amasra’ya bu güzellik Çankaya halkının armağanıdır” dedi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR DE CUMHURİYET MEYDANINI YAPACAK

 

Projenin 5 milyon TL’ye mal olduğunu belirten Alper Taşdelen, projenin detaylarını “Toplam 8 bin 200 metrekarelik alanı yenilemiş olduk. İki çocuk oyun parkı, sahil yolu yürüyüş yolu, Barış Akarsu Parkı’nın yenilenmesi, kent meydanının yenilenmesi, antik tiyatro yolunun yenilenmesi, belediyenin otopark alanının yenilenmesi. Bunu yaparken elektrik ve sulama alt yapıları da yapıldı.

Amasra’nın güzelliğine bir nebze daha güzellik kattıysak bu Çankaya’nın da onurudur” sözleriyle açıkladı.

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise “Parti Meclisi üyemiz, sayın Aysu Bankoğlu milletvekililiz “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni de bekliyoruz” dedi. Cumhuriyet Meydanı düzenlemesini de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek. O da şimdiden hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Açılış programı, akşam Grup Gündoğarken halk konseriyle sona erdi.

SEYİT TORUN TARİH VERDİ: MİLLET İTTİFAKI ADAYINI ŞUBAT’TA AÇIKLAYACAK

Torun, Amasra ziyareti öncesi CHP Bartın İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek basın açıklaması yaptı. “6’lı masa kararlı bir şekilde yoluna devam ediyor. 26 Ocak’ta tekrar bir araya gelecekler ve 30 Ocak’ta da programını açıklayacaklar. Ondan sonra da Şubat ayı içerisinde de mutlaka Cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacaklar ve yolumuza güvenli bir şekilde devam edeceğiz” sözleri dikkat çekiciydi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çankaya Belediyesi’nden Amasra’ya 5 milyonluk armağan

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir