Cemal Başkan’la sık sık görüşüyoruz. Ortaklaşa…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bartın basını ile bir araya geldi, önemli açıklamalar yaptı. AK Parti kongresinden orman yolsuzluğuna, CHP Danışma Kurulu’ndan Bartın Belediyesi ile AK Parti uyumuna pek çok konu masada konuşuldu.

BARTIN’A HİZMETTE ORTAKLAŞA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

İnternet portallarının canlı yayınladığı toplantının amacı, “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü” nedeniyle basın buluşması şeklindeydi. Bu özel gün nedeniyle gazetecilerle hasbıhal yapmak istediklerini söyleyen Turhan Kalaycı, seçimler ardından Bartın belediye ile AK Parti arasındaki ilişkiye değindi. “Bartın seçimini yaptı, belediye başkanı ve bizim meclis çoğunluğumuzla birlikte Bartın’a yapılacak hizmetlerde ortaklaşa yolumuza devam ediyoruz. Yapılan çalışmalar hakkında ileriki dönemlerde açıklama yapacağız” dedi.

CEMAL BAŞKAN’LA SIK SIK GÖRÜŞÜYORUZ

Şehir içi ulaşımla ilgili hem dolmuşların hem de halk otobüslerinin Kemerköprü’den çıkartılarak belirlenen bölgeye taşınması gerektiğini anlatan Kalaycı, “Cemal Başkan’la sık sık konuşuyoruz. Gereken neyse yapılıyor. Önden giden başkandır, biz de gerektiği zaman destek veriyoruz. Onaylamadığımız bir şey olursa destek vermeyiz” dedi.

GENEL MERKEZDEN FARKLI BİR TUTUM GELMEZSE YENİDEN ADAYIM

Bir soru üzerine AK Parti’deki kongre süreci ve adaylığıyla ilgili Turhan Kalaycı “Kongre süreci büyük ihtimalle 6. ayda olacak. Ocak ayı içerisinde ilçeler başlayacak. İl kongresi büyük ihtimalle 5 ya da 6 ayda olacak. Allah’tan bir mani olmazsa, genel merkezden bir şey gelmediği sürece adaylığımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

********

HASTANEDE KİMİN İHMALİ VARSA GEREKEN CEZAYI ALSIN

Sohbet-soru şeklinde geçen toplantıda Kalaycı, yapımı devam eden TOKİ Köprüsü’yle ilgili yeni bağlantı yollarının yapılması gerektiğini, sanayi sitesinin komple karşıya geçmesi gerektiğini söyledi. Devlet Hastanesi’nde yaşanan sorunların fiziki yetersizlikten kaynaklandığını savunan Kalaycı, yeni hastaneye geçildiğinde bu sorunların büyük oranda ortadan kalkacağını söyledi.

4 kez iptal olan ve her seferinde şartnamesi değiştirilen hastane görüntüleme merkezi ihalesiyle ilgili de “Teknik şartname yeniden çıkmalı. Konu araştırılıyor. Müfettişler hastanede. Kimin ihmali varsa gereken cezayı da alsın” diye konuştu.

*****
BİZİM MUSTAFA SAVUNMASI: GAF YAPMIŞ DA OLABİLİRİZ

Söz döndü dolaştı, orman yolsuzluğu davasının tutuklu sanığı Ulus Orman İşletme Müdürü Mustafa Dağdeviren’le ilgili kullandığı “Bizim Mustafa…” polemiğine geldi. Geçen hafta yapılan bir canlı yayında Turhan Kalaycı “Bizim Mustafa burayı al dedi…” ifadesini kullanmıştı. Başkan Kalaycı, söz konusu canlı yayında kullandığı o ifadenin yanlış anlaşıldığını anlatırken dikkatli ifadeler kullandı. Kalaycı “Her eleştiride muhakkak haklılık payı vardır. Ya biz gaf yapmışızdır ya da onun doğruluk payı vardır bakmak lazım. Geçen hafta bir program yaptık. Aile içi bir program gibi oldu. Orada kullanmış olduğum bir kelime yanlış anlaşıldı. Oradan cımbızlanıp çekildi servis edildi. Orman hususu. Konu adli mercilerde. Oraya müdahale etmeyelim. Arkadaşımızdır değildir, o konunun üzerinden gitmeye gerek yok. Herkes bizim arkadaşımız, ama suç işlemişse kendisini bağlar, bizi bağlamaz” cümlelerini kurdu.

*******
RIZA BEY SEVDİĞİMİZ SAYDIĞIMIZ BİR SİYASETÇİ

AK Parti İl Başkanı Kalaycı, Bartın’ın polemiklerle değil güzel haberlerle anılmasını istediklerini anlatırken konuyu hafta sonu yapılan CHP İl Danışma Kurulu toplantısına getirdi. 31 Mart seçimlerinde partisinin adayına destek vermemekle eleştirilen CHP eski Milletvekili Rıza Yalçınkaya’ya sahip çıkan Turhan Kalaycı, şu ifadeleri kullandı:

EVET BİR GÖRÜŞMEMİZ OLDU AMA ASLA…

“Ayrıca il danışmada da Sayın Rıza Yalçınkaya milletvekilimizle ilgili aynı şeyler oluyor. Rıza Bey bizim sevdiğimiz saydığımız bir siyasetçi. Ve Bartın’ın bir değeri. İsteseniz de istemeseniz de 18 yıl siyaset sahnesinde kalmıştır belediye başkanı ve milletvekili olarak. Aramızda bir konuşma olmuştur ama konuşmada kesinlikle Rıza Bey’in herhangi taahhüt verme veya yanlış bir kelimesi asla olmamıştır.

“YORULDUM BE TURANIM” DEDİ…

Buradan CHP’li arkadaşlara söylemiş olayım. Cenazeye katılmıştık. Bartın’a bir okul bağışlayan bir şahsiyetti. Onun cenazesine gitmeyeceğiz de kime gideceğiz diyerek gittim. Orada sadece siyasetçilerden Rıza Bey ve ben vardım. Dedim ‘Rıza Abi, gel bir çay içelim’. Tabi adaylar belirlenmemiş, seçimlere çok. ‘Belediye başkanlığını düşünüyor musunuz’ dedim. ‘Şu anda böyle bir düşüncem yok. Ama partimiz ne karar alırsa ona göre bir yol belirleriz. Yoruldum be turanım’ dedi. Böyle aramızda dostane bir sohbet geçti. Bir teklif yok. Siyaset gerçekten yorucu. Her hareketiniz tek bir kelimenize bile dikkat etmeniz gerekiyor. Bunu da darbe yiye yiye öğreniyoruz.”

*********

“BARTIN GELİŞEMEMİŞ” DEDİ, AVM’Yİ DE SAYDI!

Turhan Kalaycı olarak zerre kadar abdestinden şüphem olmadığını tekrarlayan AK Parti İl Başkanı, sözlerini şöyle tamamladı: “Yanılabilirim, yanıldığımın ceremesini halkımız verir. Ya ödül olarak ya ceza olarak. Bartın bizim. Bartın tam gelişememiş. Otellerimiz yok. Bir Avm’miz yok. Irmak ıslahını bitirememişiz. Sanayi elbette var ama daha fazlası olmalı. Cennet gibi bir Amasra var değerlendirememişiz. Bartın’ın büyük yatırımlara ihtiyacı var.
Buraları kiralarsınız, siz kira bedelini düşünürsünüz ama buranın gece bekçisi, gündüz bekçisi, çöpü var. Buralar kolay kiralanan yerler değil, hiçbir yatırımcı kolay kiralamaz. Biz gelmişiz yatırım yapmışız. Şurada üç beş kişi ekmek yiyor, kaç kişi çalıştığını ben bile bilmiyorum. İsterim ki diğer yerlere de bu yatırımlar yapılsın. Bartın Karadenizin incisi. Değerlerimizin farkına varalım. Bartın’ı ileriye taşıyacak her işe varım.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cemal Başkan’la sık sık görüşüyoruz. Ortaklaşa…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir