CHP önerge verdi Başkan Cemal Akın çıkıştı: Sulandırmayın

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediyede fatura yolsuzluğuna ilişkin CHP’nin meclis araştırma komisyonu kurulmasını talebi, hararetli tartışmaya sahne oldu. Başkan Cemal Akın “Bilirkişi raporu gelince kurulur. Sulandırmayın” dedi. CHP gündeme alınmasında diretti, orta yolu AK Parti grubundan Hüseyin Manav buldu…

74MEDYA/GÜNDEM

Bartın Belediyesi’nin Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısı hareketli başladı. Toplantının hemen başında CHP grubu adına söz alan Avukat Ahmet Çavuşoğlu, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve savcılığa intikal eden fatura yolsuzluğu olayını hatırlatarak Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin önerge verdi. Çavuşoğlu, peşi sıra Başkan’ın yazılı cevaplaması isteğiyle 5 maddelik soru önergesini okudu.

MECLİS DENGESİNİ BOZMAMAK İÇİN EN SON ANLATACAKTIM AMA…
BELEDİYE BİLİRKİŞİYLE ÇALIŞMASI İÇİN 7 KİŞİLİK EKİP KURDU

Bunun üzerine Başkan Cemal Akın, “Meclis dengesini bozmamak için en son bilgi verecektim ama sorunca…” dedi, daha önce kamuoyuna açıkladığı bilgileri bu kez mecliste anlattı. Olayı duyar duymaz süratle ve resmi yazışmalarla konuyu savcılığa intikal ettirdiklerini ifade eden Başkan Akın, savcılık makamından da bilirkişi talep ettiklerini anlattı. Konuyla ilgili Bartın Belediyesi’nin bilirkişi ile birlikte çalışması için bir komisyon kurdukları bilgisini veren Cemal Başkan, üç belediye başkan yardımcısı, iki muhasebe, iç denetçi ve bir de veterinerden oluşan 7 kişilik ekibin bilirkişi ile birlikte çalışacaklarını söyledi.

CEMAL AKIN: BU HER ZAMAN ADAMIN BAŞINA GELMİYOR, İLK… BİLİRKİŞİ RAPORU NE DERSE ONA GÖRE KOMİSYON KURULUR

Konuyla ilgili “Anlattım size. Bunlar daha çok belediye içinden değil dışından olur. Bu her zaman adamın başına gelmiyor. Hukuka göre hareket edeceğiz. Her şey açık. Gereken neyse yapıldı, yapılacak” ifadelerini kullandı. Bu sırada önergenin gündeme alınıp alınmayacağını soran CHP grubuna “Artık adli bir konu. Sulandırmaya gerek yok bu işi. Sulandırmayın. Araştırma komisyonu, bilirkişi raporu geldikten sonra soracağız ne yapalım diye. Bilirkişi raporu geldikten sonra komisyon kurulacak mı kurulmayacak mı görüşürüz. Kurulacaksa her gruptan arkadaşlar yer alır, komisyon kurulur. Bilirkişi geldikten sonra gündeme alınması uygun olur” diye konuştu.

ÖNERGE GÜNDEME ALINDI, RAPORUN BEKLENMESİ İÇİN ÖTELENDİ

Konunun gündeme alınıp alınmayacağı tartışılırken çözüm, AK Parti grubu adına Avukat Hüseyin Manav’dan geldi. Manav, önergenin gündeme son madde olarak eklenmesini, bilirkişi raporunun beklenmesi için ötelenmesini önerisini tüm gruplar kabul etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP önerge verdi Başkan Cemal Akın çıkıştı: Sulandırmayın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir