CHP Ulus İlçe Başkanı’ndan açıklama var: Kararı il yönetimi aldı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

İl genel meclisi adaylığı sürecinde Yaşar Yıldırım’ın, “Kimin aday olacağıyla ilgili yönetimde oylama yapılacak” kararına itiraz ederek dosyasını geri çekmesiyle sonuçlanan krizde yeni bir gelişme yaşandı. CHP Ulus İlçe Başkanı Nazime Bayraktar, “Oylama yapılması kararını il yönetimi aldı. Yaşar Bey itiraz etti, adaylığını çekti. Biz de çok üzüldük” açıklaması yaptı.

BARTINSTAR/ULUS

31 Mart 2024 seçimleri öncesi partiler, aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. CHP Ulus’ta il genel meclisi adaylığı için dosya veren eski merkez ilçe başkanı Yaşar Yıldırım, adayı belirlemek için ilçe yönetiminde oylama yapılacağını öğrenmesi üzerine, duruma itiraz ederek dosyasını geri çekmişti.

Bununla da yetinmeyen Yıldırım, sosyal medya adresinden “Aktif siyaseti bıraktım. Partideki tüm görevlerimden ayrıldım” paylaşımı yaptı. Oylama kararından il yönetiminin haberdar olmadığı ifadesine itiraz geldi. Ulus CHP İlçe Başkanı Nazime Bayraktar, çoklu aday çıkan ilçelerde oylama yapılması kararının il yönetimi tarafından alındığını ve kendilerine iletildiğini bildirdi.

bartinstar

Benzer bir oylamanın Amasra’da da yapıldığını söyleyen Nazime Bayraktar, “Oylama kararını il yönetimi aldı. Bu karar bize de iletildi. İlçe yönetimimiz de oylama yapılmasından yana görüş bildirdi. Yaşar başkanımız, bu duruma itiraz etti. Kendisini incitmek istemedik. Fevri davrandı, dosyasını geri çekti. Bizzat üç kez aradım, yönetim kararı olduğunu söyledim. Ancak geri adım atmadı. Mecburen kararını kabul ettik. Ayrılmasına üzüldüm, çünkü biz önceki dönem ilçe yönetiminde birlikte çalıştık” ifadelerini kullandı.

CHP Ulus’ta Yaşar Yıldırım krizi; adaylık başvurusunu geri çekti

bartinstar

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP Ulus İlçe Başkanı’ndan açıklama var: Kararı il yönetimi aldı…
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir