Dolandırıcı virüsü Bartınlı kuyumcuların peşinde

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Kendini adliye personeli olarak tanıtan kimliği meçhul şahıs, “Bu kadarına da pes” dedirten bir yöntemle şehrin tanınmış bir kuyumcusunu 16 bin 300 lira tokatladı.

74MEDYA/ASAYİŞ

İlk kez karşılaştığımız dolandırıcılık öyküsü şöyle gerçekleşti: Geçen hafta kuyumcularımızdan birinin telefonu çaldı. Kendini adliye personeli olarak tanıtan kişi, 6 adet reşat altınını bozdurmak istediğini söyledi. Hesap yapıldı, tanesi 2 bin 700’den toplam 16 bin 300 liralık bedeli de adliyeye getirmesini istedi.

“Yeri yurdu belli” diyen kuyumcu, parayı da yanına alarak çıktı. Adliyeye varmak üzereyken yeniden arayan şahıs “Abi, adliyede parayı almam doğru olmaz. Yanlış anlaşılabilir. Sen parayı şu eczaneye bırak, gel altınlarını al” deyince kuyumcu durumu makul karşıladı. Yakındaki eczaneye giderek parayı bıraktı.

bartinstar

İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Bu sırada dolandırıcı, yine telefonla Bartınlı bir taksiciyi eczaneye yönlendirerek adına gelen paketi almasını istedi.

Kuyumcu, altınları almaya gittiğinde adliyede böyle bir çalışanın olmadığını öğrendiği dakikalarda dolandırıcı taksiciye “Paketi Ulus’a kadar getiriver” diyordu.

bartinstar

Dolandırıldığını anlayan kuyumcu polisin yolunu tutarken taksici hızla Ulus’a ulaştı. Tam bu sırada bir sürpriz daha yaşandı. Taksiciyi yeniden arayan dolandırıcı “Acil işim çıktı. Sen taksi bedelini al, parayı da ATM’den verdiğim hesap numarasına yatırıver” diyecekti.

Paranın içinden taksi ücretini kesen taksici, adamın ricasını kırmadı. Parayı da ATM’den yatırarak Bartın’a geri döndü.

Kuyumcu, polise şikayette bulundu. Hemen inceleme başlatan polis, eczane görevlisini ve taksicinin de ifadesi aldı. Dolandırıcının şehirde başka kuyumcuları da aynı yöntemle dolandırmak istediği, hatta bir kuyumcunun durumu anlayıp polise ihbarda bulunduğu ortaya çıktı.

Asayiş polisi, olayla ilgili çok yönlü soruşturma yürütüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dolandırıcı virüsü Bartınlı kuyumcuların peşinde
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir