Gurbetçi Bartınlılar’ın dayanışma gecesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Almanya’da Yaşayan Bartınlılar Derneği (ALBARDER) 24. Kültür ve Dayanışma gecesi, bu yıl Gelsenkirchen’deydi. Renkli etkinlerin düzenlendiği geceye Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, CHP İl Başkanı Selim Karakaş ve Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır gurbetçi Bartınlılar’ı yalnız bırakmadı.

Günler öncesinden planlanan geceye katılım yoğun oldu. Almanya’nın dört bir yanından toplanan Bartınlı gurbetçiler, büyük salonu tamamen doldurdu. ALBARDER, siyasiler ve gurbetçi Bartınlılar, bir gün önce yaşanan ve şu ana kadar 35 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği depreme ilişkin başsağlığı mesajları yayınladı, acıya ortak oldu. 24 saat sonra yapılan dayanışma gecesinde de en çok konuşulan konu Elazığ depremi oldu.

Organizasyonun başında yapılan konuşmalarda gurbette birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı, dayanışma mesajları verildi. ALBARDER yönetimi, Bartın’dan gelerek kendilerini yalnız bırakmayan Aysu Bankoğlu, Selim Karakaş, Turhan Kalaycı ve Recai Çakır’a teşekkür etti.

Geceye ilişkin bir fotoğraf paylaşan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, sosyal medya hesabından “Milletvekilimiz Aysu Bankoğlu, Amasra Belediye Başkanımız Recai Çakır ile birlikte ALBARDER tarafından Gelsenkirchen’de düzenlenen geceye katıldık. Bizlere gösterdikleri yakın ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı dernek başkanı Yaşar Çil ve yönetim kuruluna, Dernek Onursal Başkanı Ahmet Gökgöz’e, Necati Mert’e, Bahri, Sekan Ay’a ve geceye katılan Bartın, Amasra ve Zonguldaklı hemşehrilerimize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” mesajı paylaştı.

Biletleri günler öncesi tükenen organizasyonda Yener Çevik, Nihan Akın, Çorumlu Amir, Selçuk Aydoğan Grup Abidin Çağdaş ve DJ Birol gibi isimler sahne aldı. Tombala çekilişi ile hediyeler dağıtıldı, köçek ekibi de programda yer aldı. Türk bayrakları ile süslenen salonda Bartın ve Zonguldaklı gurbetçiler, gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendi.

 

ALBARDER Bartın Kadınlar Kolu, sosyal medya hesabından geceye ilişkin görüntüler paylaştı. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gurbetçi Bartınlılar’ın dayanışma gecesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir