Harita yeşerdi, tek rakamlara düştük! İşte pandemide son durum!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs salgınıyla mücadelede testler negatif, sonuçlar pozitife dönüyor. Bartın’da günlük vaka sayıları tekli rakamlara düştü. Salı günü testi pozitif çıkan sayısı 4’e düştü.

BARTINSTAR/SAĞLIK

Bartın’da aşılama faaliyetleri devam ediyor. Sağlık çalışanları ve 90 yaş üstü aşı çalışmaları bitti. 85 yaş ve üzeri aşılama çalışmasına geçildi. İl genelinde aşılanan kişi sayısı 3 bine yaklaştı. Alınan tedbirler ve hafta sonları sokak yasağı da etkisini gösterdi. Eylül aylarında günlük 300’lere çıkan pozitif vaka sayısı, tekli rakamlara düştü. Pazartesi günü yapılan testlerde 6, Salı günü ise 4 pozitif vakaya rastlandı. Bartın’da Covid’li vaka sayısı 30’lara geriledi. Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam eden entübe vaka ise 8 olarak öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı’nın Koranavirüs haritası da güncellendi. Bartın genelinde görülen kırmızı noktalar bir bir mavi ve yeşile döndü. Birkaç ay önce şehrin her noktası kırmızıyken şu anda kırmızı noktalar yok görülmeyecek kadar azaldı.

2020’nın Haziran ayında son pozitif hastayı taburcu eden ilk illerden biri olmayı başaran Bartın, salgınla etkin mücadelede yeniden Türkiye’ye örnek şehirler arasına girmeye yakın. Ancak bu durum yine de rehavete yol açmamalı. Maske-mesafe-hijyen kurallarına uymaya devam…

tiktok izlenme

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Harita yeşerdi, tek rakamlara düştük! İşte pandemide son durum!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir