Hasankadı’nın eski başkanına hapis cezası

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın’ın Hasankadı beldesinin eski Belediye Başkanı AK Partili Zeki Erdoğan ve belediyede çalışanları hakkında yürütülen “zimmet” ve “görevi kötüye kullanma” iddiasıyla açılan davada karar çıktı.

Bartın Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada eski Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Fen İşleri Müdürü B.K. ve memur A.Ö. hapis cezasına çarptırıldı. 11 kişinin yargılandığı davada diğer zanlılar beraat etmişti.

Eski Başkan Zeki Erdoğan’a zimmet suçundan 5 yıl 6 ay 20 gün, resmi belgede sahtecilikten 3 yıl 4 ay, görevi kötüye kullanma suçundan ise 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Dönemin fen işleri müdürü de aynı cezaya çarptırıldı. Belediye memuruna ise görevi kötüye kullanmadan 1 yıl 3 ay ceza verildi.

BU NİHAİ BİR KARAR DEĞİL. İSTİNAF VE YARGITAY’A BAŞVURACAĞIZ

Bartın’da en uzun dönem belediye başkanlığı yapan isimler arasındaki Zeki Erdoğan, karar sonrası 74medya’nın sorularını yanıtladı. Görev yaptığı dönemde kanser ve diyaliz hastalarının nakli ve sosyal belediyecilik gereği düzenledikleri turlara ilişkin akaryakıt aldıklarını, bunda da yüzde 20’lik bir limit aşımı yaşandığını anlatan Zeki Erdoğan, “Evet hastalarımızın nakli için yakıt verdik. Bunu da encümen kararıyla verdik. Limit aşımı olmuş, sonradan farkettik ve bu tutar da ödenmiştir. Burada bir kuruşluk kamu zararı yoktur” dedi.

Savcılığın düzenlediği tutanağın yanlışlarla dolu olduğunu, TL yerine litre yazıldığını, iki maddeden ceza verildiğini söyleyen Erdoğan, “Bu bir hukuki süreç. Önce istinaf mahkemesine sonuç alamazsak da Yargıtay’a itirazda bulunacağız. Yardımları encümen kararı ile yapmışız. Talep edenlerin imzalı dilekçeleri var. Er ya da geç adalet yerini bulacaktır. Ben 20 yıldan fazla görev yaptım. Böyle bir cezayı haketmedik” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hasankadı’nın eski başkanına hapis cezası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir