BARTIN’DA HESAPLAŞMA VAKTİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MADEŞ yöneticisi ve Bartın TSO’nun eski başkanı Cihat Çakır, yargılandığı FETÖ davasından beraat etti. Çakır’ın hakkında uydurma iddialarla ihbarda bulunan isimlere çok ağır davalar açacağı belirtiliyor.

 

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası, nisan başında yapılacak seçimlere hazırlanırken flaş bir gelişme yaşandı. 15 Temmuz ihanet girişimi ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturmalarında gözaltına alınan ve hakkında dava açılan eski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, yargılandığı davadan beraat etti.

2013 yılında yapılan seçimlerle Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı seçilen Çakır, 2016 yılı Mayıs ayında FETÖ/PDY operasyonu kapsamında gözaltına alınmıştı. 3 gün gözaltında tutulan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Çakır, Bartın TSO’ya zarar vermemek ve soruşturmanın salahiyeti açısından görevinden kendi istifa etmişti.

Bu süreç içerisinde Çakır’ın ortağı olduğu şirkete kayyum atandı ve şirket TMSF’ye devroldu. Cihat Çakır’ın ortağı olduğu şirket soruşturma ve mahkemeler neticesinde TMSF tarafından geri iade edildi. Yargılama sürecinde Cihat Çakır’ın yakınları, Bartın’da ticaretle uğraşan ve kirli örgütle ilişkisi bilinen kimi isimlerce iftiraya uğradığını duyurmuştu. Cihat Çakır’ın aklanması ardından kendisini zan altında bırakan iki isme karşı tazminat davası açmaya hazırlandığı öğrenildi. Çakır’ın kişisel davanın yanında ortağı olduğu Öz Madeş firmasının uğradığı zararla ilgili de dava hazırlığı içinde olduğu belirtiliyor.

Dünkü duruşmada savcılığın beraat talebi üzerine Mahkeme heyeti talebi uygun bularak Çakır’ın beraatine karar verdi. Mahkeme ayrıca, Cihat Çakır’ın MADEŞ üzerinde bulunan hisseleri üzerindeki tedbiri de kaldırarak iade etti.

Kararın Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nın nisan başında yapılacak seçimlere nasıl etki edeceği önümüzdeki günlerde belli olacak.
***************************
74medya/KULİS
http://74medya.com/sifre-kirildi-gercek-ortaya-cikti/

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BARTIN’DA HESAPLAŞMA VAKTİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir