Kredi kullanırken ‘memur kefil getir’ dönemini sona erdireceğiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakkallar Odası Başkanı Barış Özkan’la birlikte basının karşısına çıkan Ayhan Tepe, meslekler arası ayrımcılığa ve kişiye göre muameleye son vereceklerini belirterek “Kooperatifin merkezine esnafımızı koyacağız” dedi, mevcut yönetime meydan okudu: Kendinize güveniyorsanız, sandığı koyun ortaya.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, 19 Ocak’ta genel kurula hazırlanıyor. 1200 üyesi ile şehrin en büyük kuruluşlarından biri olan kooperatifin genel kurulu öncesi mevcut başkan Kadir Akal’ın karşısına en az iki adayın çıkması bekleniyor. Onlardan biri olan Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe, adaylığını basın toplantısı ile resmen açıkladı. Farklı odalara üye esnafların sorunlarının çözümü için mevcut yönetimle uzlaşı yolları aradıklarını belirten Ayhan Tepe, “Uzlaşı kapılarını sonuna kadar zorlamaya çalışsak da mevcut yönetim tarafından bu çabamız görmezlikten gelinmiş ve sizlerin hukuku yok sayılmıştır. Uzlaşı kapılarını kapalı tutan ve yeniliğe karşı olan mevcut yönetimin bu tutumu karşısında aday olmak ve yeni bir anlayışla yola çıkmaktan başka şansımız kalmamıştır” dedi.

KEFALETİ KOOPERATİF ÜSTLENECEK, ÇALIŞAN KEFİL DÖNEMİ SONA ERECEK

Konuşmasında “Derdimiz asla mevki/makam değil, yok sayılan hukukumuzun var olduğunun ispatı mücadelesi olacaktır” diyen Tepe, konuşmasında iki konuya özellikle vurgu yaptı. Tepe, özellikle kredi kullandırmada kefil eziyetini rafa kaldıracaklarını anlatırken, “Kredi kefalet kooperatifleri kefaletiyle kullandırılan krediler Hazine’nin bütçesinden aktarılan ödeneklerle faiz indirimli kredilerdir. Kooperatif ortaklarımız 19 Şubat Pazar günü yapılacak olan kongrede bizlere teveccüh göstermesi halinde meslekler arasında ayrımcılık ve kişiye göre muamele yapılmayacak. Herkese eşit şart ve eşit muamele uygulanacaktır. Kullandırılacak kredilerde kefalet, kooperatif aracılığıyla sağlanacak olup, 3 memur getir dönemi son bulacaktır. Merkezde kooperatif ortaklarımız yani esnafımız olacak ve hak ettiği değer kendilerine gösterilecektir” ifadelerini kullandı.

KOYUN SANDIĞI ESNAFIN ÖNÜNE, KİMİN KARŞILIĞI VAR HEP BİRLİKTE GÖRELİM

Ayhan Tepe, “Görüştüğümüz tüm kooperatif ortağı olan esnaf üyelerimiz kendilerine sürekli zorluk çıkarıldığını hor davranıldığını ve ayrımcılık yapıldığını iddia etmektedirler. Eğer bu ithamlar gerçeği yansıtmıyorsa ve biz kendilerine haksız ithamlarda bulunuyorsak koyarlar ortaya sandığı, biz de görmüş oluruz esnafımız karşısında karşılıklarını. Ama ben kesinlikle bunu yapamayacaklarını ve bu özgüvene sahip olmadıklarını çok iyi biliyorum” sözleriyle mevcut yönetime de meydan okudu, esnaflardan da destek istedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kredi kullanırken ‘memur kefil getir’ dönemini sona erdireceğiz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir