Kumluca’da üç beş öğrenciye mevzuat zulmü

Taşımalı eğitim kapsamında yıllardır servisle okullara taşınan öğrencilerle ilgili bu yıl alışılmadık bir sorun yaşanıyor. YİBO öğrencileri boş servislere alınmıyor.

Taşımalı eğitim kapsamında yıllardır servisle okullara taşınan öğrencilerle ilgili bu yıl alışılmadık bir sorun yaşanıyor. YİBO öğrencileri boş servislere alınmıyor.

KUMLUCA/STAR

Taşımalı eğitim kapsamında Derecamii, Konuklu, Kızıllar, Kirsinler ve Doğan gibi köylerden öğrenciler Kumluca merkezdeki okullarına taşınıyor. Mehmet Akif İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulu için köylere çıkan servislerden yakın köyler olduğu için YİBO öğrencileri de bu yıla kadar yararlanabiliyordu.

Ancak ne olduysa bu sene, sayıları üç beşi geçmeyen YİBO öğrencileri boş servislere alınmamaya başlandı. Bu duruma öğrenci ve veliler büyük tepki gösterdi.

ARIT’TA OLUYOR KUMLUCA’DA NEDEN OLMUYOR!

Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, CİMER’e yapılan başvurulara “zorunlu olmadıkça YİBO’lar taşıma merkezi yapılamaz. Yurt kapasitesi dolarsa taşıma yapılabilir” gibi mevzuatlara atıf yapan yanıtlar veriyor. Oysa aynı uygulama, yıllardır Kumluca’da olduğu gibi bu sene Arıt’ta halen sorunsuz şekilde yürüyor. Arıt’ta hem yatılı hem de taşımalı öğrencileri aynı serviste okullarına gidip geliyor.

Arıt gibi Türkiye’nin pek çok YİBO okulunda taşımalı eğitim uygulanıyor. 

Duruma tepki gösteren Kumlucalı veliler “Çocuklarımız yıllardır bu servisleri kullandı. Pek çok yerde de halen kullanılıyor. Servisler dolu de değil. Böyle bir çileyi neden yaşıyoruz. Üstelik pandemi döneminde öğrencilerin toplu halde kalması daha sakıncalı. Bunca sorunun arasında birkaç öğrencinin sorununu çözmek bu kadar mı zor” diye soruyor. Ulus’un yeni Kaymakamı Mehmet Sadık Kılıç’ın soruna çözüm bulmasını istiyor.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • real
    0 0

    Bu çocuğunu niye İmam Hatip Ortaokuluna göndermiyorsun da Yiboya gönderiyosunun veliye ve öğrenciye cezasıdır.

HIZLI YORUM YAP

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.442.350

VAKA

2.322.511

İYİLEŞME

25.344

ÖLÜM

119.839

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
100.243.101

VAKA

55.342.114

İYİLEŞME

2.156.850

ÖLÜM

44.900.987

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.